Premier League: Liverpool lepszy od Boltonu

Liverpool pokonał na Anfield w meczu 24. kolejki Premier League Bolton Wanderers 2:0. Jednak The Reds nadal pozostają na piątym miejscu, ponieważ punkt wywalczył również Tottenham Hotspur.

The Reds odnieśli swoje ósme zwycięstwo na Anfield. Rywala nie mieli jednak trudnego, gdyż Kłusaki do wymagających przeciwników nie należą. Rafael Benitez ponownie musiał radzić sobie bez Fernando Torresa. Jednak tym razem na środku ataku zagrał David Ngog, a Dirk Kuyt wrócił na skrzydło.

Mimo to Holender osiem minut przed przerwą zdobył bramkę dla Liverpoolu. W drugiej części spotkania także padł jeden gol, ale wbili sobie go gracze Kłusaków. 20 minut przed końcem na strzał zdecydował się Emilliano Insua. Piłka po drodze odbiła się od Kevina Daviesa i znalazła drogę do bramki. The Reds wygrali ostatecznie 2:0 i mają punkt straty do Tottenhamu Hotspur.

Koguty na St Andrews zremisowali z Birmingham City 1:1. Mieli jednak pecha, gdyż stracili gola w 91. minucie za sprawą celnego uderzenia Liama Ridgwella. Wcześniej swoje piętnaste trafienie w Premier League zaliczył Jermein Defoe.

W interesującym pojedynku na Craven Cottage trzy punkty do swojego dorobku dopisała Aston Villa. Bohaterem został Gabriel Agbonlahor, którego dwa gole w odstępie czterech minut zapewniły The Villans awans na szóste miejsce.

Cztery punkty przewagi nad drugim Manchesterem United ma Chelsea Londyn. The Blues - nie bez problemów - pokonali na wyjeździe Burnley 2:1. W pierwszej połowie Nicolas Anelka skierował futbolówkę do siatki po akcji Joe'a Cole'a oraz Florenta Maloudy. Jednak tuż po przerwie Steven Fletcher dał Burnley nadzieję na korzystny rezultat. Jego uderzenia nie zdołał zatrzymać Petr Cech i był remis 1:1.

Chelsea długo się męczyła ze znajdującym się w strefie spadkowej zespołem Burnley, ale w końcu udało się Johnowi Terry'emu zdobyć zwycięską bramkę 8 minut przed końcem. The Blues dzięki temu zwycięstwu mają 4 punkty przewagi nad drugimi Czerwonymi Diabłami.

W niedzielę rozegrane zostaną dwa kolejne mecze - w tym hit Arsenalu Londyn z Manchesterem United.