Polacy w ligach zagranicznych: Bramka Przemysława Kaźmierczaka

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramkę zdobył Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 17 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Przemysław Kaźmierczak zdobył bramkę w meczu z Rio Ave 2:2 (1:1). Polak w 4. minucie wykorzystał rzut karny, co było dla niego drugim trafieniem w obecnym sezonie. Kaźmierczak na boisku przebywał przez całe spotkanie. Mecz obfitował także pod względem żółtych i czerwonych kartek, zespół Polaka kończył spotkanie w dziewiątkę, natomiast goście w "10".

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier Leauge

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Arsenalem (3:1)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Manchesterem United (1:3)

Championship
Grzegorz Rasiak (Reading) - rezerwowy w meczu ligowym z Barnsley (1:0)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 81. minuty w meczu ligowym z Derby County (0:1)

Leauge One
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Stockport County (2:0)

Belgia

Dawid Janczyk (Germinal Beerschot) - 90 minut w meczu ligowym z Anderlechtem (0:5)
Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Germinal Beerschot (5:0)

Cypr

Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - nie wystąpił w meczu ligowym z Apollon Limassol (2:1)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (OSC Lille) - do 78. minuty w meczu ligowym z Lens (1:0)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym z Saint-Etienne (1:0)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Saint-Etienne (1:0)

Championnat de France National
Grzegorz Krychowiak (Stade de Reims Champagne) - 90 minut w meczu ligowym z Troyes (0:0)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos Ateny) - 90 minut w meczu ligowym z PAOK-iem (0:1)
Marek Saganowski (Atromitos Ateny) - rezerwowy w meczu ligowym z PAOK-iem (0:1)
Arkadiusz Malarz (AE Larisa) - poza kadrą w meczu ligowym z PAS Giannina (0:2)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - poza kadrą w meczu ligowym z Arisem Saloniki (2:1)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Atromitosem (1:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - od 89. minuty w meczu ligowym z Panathinaikosem (1:1)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - rezerwowy w meczu ligowym z Panioniosem (1:0)
Euzebiusz Smolarek (AO Kavala) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Iraklisem Saloniki (0:1)
Łukasz Sosin (AO Kavala) - 90 minut w meczu ligowym z Iraklisem Saloniki (0:1)

Hiszpania

Jerzy Dudek (Real Madryt) - rezerwowy w meczu ligowym z Deportivo La Coruna (3:1)

Holandia

Eredivisie

Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Spartą Rotterdam (1:0)

Jupiter Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - od 84. minuty w meczu ligowym z RBC Roosendaal (0:2)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 22. minuty w meczu ligowym z VfB Sttutgart (1:4)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - od 76. minuty w meczu ligowym z VfL Bochum (0:0)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z VfL Bochum (0:0)
Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - poza kadrą w meczu ligowym z SC Freiburg (3:1)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Nurnberg (1:3)
Adam Matuszczyk (1. FC Koln) - rezerwowy w meczu ligowym z Eintrachtem Frankfurt (2:1)

Portugalia

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Sportingiem Lizbona (1:0)
Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Rio Ave (2:2)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Hamilton Academical (1:0)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Hamilton Academical (1:0)
Dawid Kucharski (Heart of Midlothian) - 90 minut w meczu ligowym z St. Johnstone (0:1)

Turcja

Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir) - nie wystąpił w meczu ligowym z Kasımpaşa (4:2)