Premier League: Liverpool wygrał w derbach miasta Beatlesów

W pierwszym meczu 25. kolejki Premier League Liverpool pokonał w derbach miasta Everton 1:0. Jedyną bramkę zdobył Dirk Kuyt. The Reds przez większą część spotkania grali w osłabieniu.

Bartosz Zimkowski

Pierwsza połowa przyniosła nieprzyjemną sytuację. W 33. minucie, gdy Kyrgiakos ostro zaatakował Fellainiego. Sędzia wyrzucił z boiska greckiego obrońcę, a zawodnik The Toffees nie wrócił już na murawę.

W tej części spotkania gola mogły zdobyć obie drużyny. Piłka po strzale z rzutu wolnego Stevena Gerrarda trafiła w poprzeczkę. Futbolówka po drugiej stronie boiska także trafiła w poprzeczkę po uderzeniu Tima Cahilla.

Gol padł 10 minut po zmianie stron. Dirk Kuyt przytomnie zachował się w polu karnym Evertonu i głową wpakował piłkę do siatki gości. The Toffees było stać tylko na... czerwoną kartkę, którą otrzymał Steven Pienaar w doliczonym czasie gry. Liverpool wygrał 1:0, nie tracąc w czwartym kolejnym meczu choćby bramki.

Niecodzienne wydarzenie miało miejsce na Old Trafford. O ile zwycięstwo Manchesteru United nad Portsmouth można było przewidzieć, to trzy samobóje piłkarzy The Pompey już nie! Czerwone Diabły wygrały aż 5:0 i awansowały na fotel lidera. Tam będą znajdowały się przynajmniej do godziny 19 w niedzielę. Chelsea Londyn w przypadku remisu bądź porażki z Arsenalem nie wróci na pierwszą pozycję. We wspomnianym spotkaniu z Portsmouth nie zagrał Tomasz Kuszczak. Polak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Swoją 21. bramkę w Premier League w tym sezonie uzyskał Wayne Rooney.

Ani jednej bramki nie zobaczyli kibice na White Hart Lane. Tottenham Hotspur zaledwie zremisował z Aston Villą 0:0. To samo dotyczy się meczu Bolton Wanderers - Fulham Londyn.

Zawiódł natomiast Manchester City. Porażka na wyjeździe z Hull City chluby The Citizens nie przynosi. Roberto Mancini może być zadowolony jedynie z Emmanuela Adebayora, który zdobył drugą bramkę po powrocie z Pucharu Narodów Afryki. Tygrysy wygrały 2:1.

W niedzielę odbędą się dwa kolejne spotkania Premier League - w tym hit Chelsea kontra Arsenal.