Premiership: Status quo w czołówce zachowany

Komplet zwycięstw w 23. kolejce Premiership odnieśli faworyci do mistrzowskiej korony, a więc Arsenal Londyn, Manchester United i Chelsea Londyn. Zespoły te wygrały odpowiednio: 3:0, 2:0 i 1:0. Zwycięstwo na własnym obiekcie odniósł również Tottenham Hotspur.

Bartosz Zimkowski

W derby Londynu Fulham zmierzyło się z Arsenalem. Kanonierzy byli zdecydowanym faworytem spotkania, ponieważ Fulham zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli i gra bardzo słabo. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Emmanuel Adebayor. Piłkarz rodem z Togo przed przerwą po raz drugi pokonał bramkarza rywali zdobywając swoją piętnastą bramkę w sezonie. W drugiej połowie Arsenal nadal atakował i zwycięstwo przypieczętował Tomas Rosicky. Kanonierzy wygrali 3:0, ale nie awansowali na fotel lidera, ponieważ wygrał również Manchester United. Czerwone Diabły długo nie mogły zdobyć gola w spotkaniu z Reading. Wydawało się, że spotkanie także zakończy się bezbramkowym remisem, tak jak to było w pierwszej kolejce na Old Trafford. Seryjnie okazje marnował Cristiano Ronaldo, ale wreszcie w 77. minucie Wayne Rooney wykorzystał dośrodkowanie Carlosa Teveza i skierował futbolówkę do siatki. W doliczonym czasie gry swojego gola strzelił także Ronaldo. Dla Portugalczyka była to siedemnasta bramka w sezonie i Ronaldo nadal jest liderem najlepszych strzelców.

Jeszcze większe problemy miała Chelsea Londyn. The Blues grali na St Andrews z Birmingham City i do 79. minuty utrzymywał się remis 0:0. Wówczas to Belletti dośrodkował piłkę z rzutu rożnego w pole karne, a tam z głowy do siatki Blues wpakował ją Claudio Pizarro, który jeszcze w pierwszej połowie zastąpił kontuzjowanego Shauna Wrighta-Phillipsa. Chelsea wygrała ostatecznie 1:0 i nadal ma cztery punkty straty do Arsenalu Londyn oraz Manchesteru United.

Swój czwarty z rzędu mecz na White Hart Lane w lidze wygrał Tottenham Hotspur ogrywając beniaminka Premiership - Sunderland 2:0. Już w drugiej minucie Aaron Lennon wykorzystał podanie Dimitara Berbatova. Bułgar także mógł zdobyć bramkę, lecz po dośrodkowaniu Lennona trafił piłką w poprzeczkę. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił rezerwowy Robbie Keane pakując futbolówkę do siatki po podaniu z własnej połowy swojego bramkarza - Radka Cerny'ego.

W ostatnim sobotnim meczu 23. kolejki Newcastle United zremisowało bezbramkowo z Boltonem Wanderers na St James Park. Spotkanie to nie było porywającym widowiskiem, a na ławce trenerskiej Srok zadebiutował Kevin Keegan.