Premier League: Niespodziewana porażka Man Utd!

Everton po raz drugi z rzędu pokonał na własnym stadionie jednego z kandydatów do mistrzowskiego tytułu. Na Goodison Park w meczu 27. kolejki Premier League ograł Manchester United 3:1.

W tym artykule dowiesz się o:

Czerwone Diabły przystąpiły do pojedynku z The Toffees opromienieni wyjazdowym triumfem w Lidze Mistrzów. Na San Siro AC Milan uległ Man Utd 2:3. Everton to wprawdzie nie włoska drużyna, a ostatnio pokonał The Blues. Niewiele jednak osób spodziewało się ponownego triumfu Evertonu. Tym bardziej, że w 16. minucie Dimitar Berbatov wyprowadził MU na prowadzenie.

Gospodarze szybko otrząsnęli się i 180 sekund później Diniyar Bilyaletdinov doprowadził do wyrównania. Strzał Rosjanina z około 18 metrów był nie do obrony nawet dla tej klasy bramkarza co Edwin Van der Sar. W miarę upływu czasu Sir Alex Ferguson zaczął myśleć o zmianach. David Moyes dokonał jednej - na boisku pojawił się Dan Gosling i to on 14 minut przed końcem meczu po raz drugi pokonał holenderskiego golkipera. W 90. minucie drugi rezerwowy The Toffees Jack Rodwell dobił Man Utd. Końcowy wynik brzmiał 3:1 dla Evertonu.

W drużynie Arsenalu Londyn zabrakło Łukasza Fabiańskiego. Między słupkami Kanonierów stanął Manuel Almunia, chociaż Hiszpan nie jest w stu procentach zdrowy. Mimo to Arsene Wenger zdecydował się na Almunię, a nie na Polaka, który zawalił mecz z FC Porto.

Tym razem rywal był dużo łatwiejszy. Sunderland przyjechał na Emirates Stadium z myślą choćby o remisie, ale tak się nie stało i Steve Bruce musiał przełknąć dziesiątą porażkę w sezonie na wyjeździe. Arsenal wygrał 2:0 po golach Nicklasa Bendtnera oraz Cesca Fabregasa z rzutu karnego. Dla Duńczyka był to pierwszy gol w lidze od 4 października.

Nie było niespodzianki na Molineux. Znów świetny mecz w barwach Chelsea Londyn rozegrał Didier Drogba. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zdobył dwie bramki w wygranym 2:0 meczu z Wolverhampton Wanderers. Potwierdziła się słaba forma strzelecka Wilków na swoim obiekcie. Wolves pozostali z dziesięcioma trafieniami na koncie, co sprawia, iż mają najgorszy bilans pod tym względem w całej lidze.

Spory krok w kierunku utrzymania w Premier League zrobił West Ham United. Młoty pokonały w bezpośredniej walce Hull City 3:0 i mają cztery punkty przewagi nad strefą spadkową.