Bundesliga: Bayer traci punkty, kontuzja Piszczka

Niespodzianka w derbach Nadrenii! Faworyzowany Bayer tylko zremisował z Kolonią i w niedzielę może stracić fotel lidera. W barwach Herthy wystąpił Łukasz Piszczek, ale z powodu kontuzji przedwcześnie opuścił plac gry.

W tym artykule dowiesz się o:

Spotkanie w Leverkusen rozczarowało. W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły po jednej stuprocentowej okazji, ale Sami Hyypia i Sebastian Freiss przegrali pojedynki z bramkarzami. Druga część to okres chaotycznych ataków gospodarzy i konsekwentnej obrony gości. Gra toczyła się głównie w środku pola, a mecz nie przysporzył więcej emocji. Kolonia wywiozła z Leverkusen zasłużony punkt. Bayer pobił rekord Bundesligi w ilości nieprzegranych spotkań, ale remis go nie zadowala. Jeśli w niedzielę Bayern pokona Hamburg, to zepchnie Aptekarzy na drugą pozycję.

W coraz gorszym położeniu znajduje się Hertha. Berlińczycy po ubiegłotygodniowym zwycięstwie we Freiburgu, tym razem ulegli Hoffenheim 0:2. Podopieczni Friedhelma Funkela w pierwszych kwadransach przeważali, ale byli nieskuteczni. Dwukrotnie w dobrych sytuacjach pudłował Raffael, a strzał Theofanisa Gekasa wybronił Timo Hildebrand. Niewykorzystane okazje zemściły się w 35 minucie. Indywidualną akcją popisał się Demba Ba i umieścił piłkę w siatce. Gospodarze próbowali zaatakować, ale ich akcje były nieskładne. W 90 minucie zostali pogrążeni przez Vedada Ibisevica. Bośniak uderzył z 12 metrów nie do obrony, rozstrzygając o losach meczu. W barwach Herthy wystąpił Łukasz Piszczek. W 42 minucie doznał jednak kontuzji i opuścił plac gry. Całe spotkanie na ławce rezerwowych przesiedział Artur Wichniarek.

Kapitalną dyspozycję utrzymuje Cacau. Dwa gole napastnika reprezentacji Niemiec zapewniły Stuttgartowi wygraną nad Eintrachtem Frankfurt. Cacau w ostatnich trzech pojedynkach zdobył siedem bramek! Jeśli utrzyma taką skuteczność, jego zespół włączy się do walki o europejskie puchary. Na razie zajmuje ósmą pozycję, z niewielką stratą do czwartego Hamburga. W sobotę Stuttgart rozegrał przeciętne spotkanie, lecz zasłużył na trzy punkty. Zwycięstwo mogło być wyższe, ale w końcówce pudłowali Pavel Pograbnyak i Zdravko Kuzmanovic.

Szczęśliwą wygraną w Moguncji odniósł Werder. Gospodarze od 14 minuty występowali w osłabieniu. Za niesportowe zachowanie czerwoną kartkę otrzymał Florian Heller. Bremeńczycy wykorzystali grę w przewadze. Z rzutu wolnego świetnie uderzył Tim Borowski i dał gościom prowadzenie. Miejscowi nie poddawali się i tuż przed przerwą doprowadzili do wyrównania. Obrońców Werderu ograł Aristide Bance i pokonał niepewnie interweniującego Christiana Vandera. Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych. Sebastian Proedl wykończył piękną zespołową akcję i zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Moguncja przegrała na własnym obiekcie po raz pierwszy od 13. kwietnia 2009 roku.

W pozostałych spotkaniach zespoły dzieliły się punktami. W Moenchengladbach miejscowa Borussia była stroną przeważającą, ale nie zdołała pokonać SC Freiburg. W Bochum VfL bezbramkowo zremisował z Norymbergą. Kibice obserwowali stojące na bardzo słabym poziomie widowisko i nie zobaczyli żadnej kreatywnej akcji. Najciekawszym momentem okazało się... wyrzucenie z boiska Alberta Bunjaku. Napastnik gości popisał się wyjątkową bezmyślnością, otrzymując żółte kartki za zagranie rękę i wybicie futbolówki po gwizdku sędziego.