Anglia: Czterech Polaków na boisku

Czterech Polaków pojawiło się w sobotnich meczach ligi angielskiej. Radosław Majewski, Artur Krysiak, Wojciech Szczęsny oraz Paweł Abbott zagrali dla swoich zespołów.

Bartosz Zimkowski

Radosław Majewski pojawił się w barwach Nottingham Forest w wygranym 1:0 meczu ze Swansea City. Polak przebywał na boisku do 76. minuty, a gospodarze bramkę zdobyli już w doliczonym czasie gry. W tabeli The Championship zajmują drugie miejsce i mają punkt przewagi nad trzecim West Bromwich Albion.

W League One Paweł Abbott zagrał dla Oldham Athletic. 27-letni napastnik bramki nie strzelił, ale za to zaliczył pełne 90 minut. Jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Exeter City 1:1 i w ligowej tabeli plasuje się na 20. miejscu. W barwach Brendford pojawił się Wojciech Szczęsny. Na Elland Road puścił jedną bramkę, a Brendford zremisowało z Leeds United 1:1. Dla Szczęsnego był to trzynasty mecz w sezonie.

Jedynym Polakiem, który zagrał w League Two był Artur Krysiak. Burton United pokonało Aldershot 2:0, a Polak zachował czyste konto - po raz ósmy w sezonie.

Na ławce rezerwowych Southampton pojawił się Bartosz Białkowski.