Serie A: Inter poległ na Sycylii

W meczu inaugurującym zmagania 28. kolejki Serie A Inter Mediolan dość nieoczekiwanie musiał uznać wyższość Catanii Calcio. Decydująca była czerwona kartka dla Sulleya Muntariego, który zaledwie minutę po tym jak wszedł na boisko zobaczył czerwoną kartkę.

Adam Kiołbasa

Pierwsza odsłona nie stała na zbyt wysokim poziomie, a kibice nie doczekali się bramek. Lepsze wrażenie sprawiali goście, ale tak na dobrą sprawę gra obu ekip pozostawiała wiele do życzenia.

Po zmianie stron w końcu zaczęły padać bramki. Najpierw Nerazzurrim dał prowadzenie Diego Milito i wówczas wydawało się, że goście powinni zgarnąć całą pulę. Stało się jednak inaczej. W 74. Do wyrównania doprowadził Maxi Lopez, a 81. czerwoną kartkę zobaczył Muntari, który najpierw faulował jednego z rywali, a następnie przy rzucie wolnym zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Jedenastkę na bramkę zamienił Mascara, a już w 90. minucie wynik starcia na 3:1 ustalił Martinez.

Tym razem Błażej Augustyn przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

To zwycięstwo jest na pewno szczególne dla Sinisy Mihajlovicia, który w przeszłości był drugim trenerem Nerazzurrich, a obecnie prowadzi Catanię.

W tym momencie Inter ma na swoim koncie 59 punktów i cały czas pozostaje liderem. Rossaazzurri są piętnaści i mają 31 oczek.

Catania Calcio - Inter Mediolan 3:1 (0:0)
0:1 - Milito 54'
1:1 - Maxi Lopez 74'
2:1 - Mascara (k.) 81'
3:1 - Martinez 90'