Anglia: Czterech Polaków na boisku - gol Abbotta

Czterech Polaków wystąpiło we wtorek na angielskich boiskach. Najlepiej zaprezentował się Paweł Abbott, który strzelił bramkę dla Oldham Athletic. Na boisku pojawili się ponadto: Radosław Majewski, Grzegorz Rasiak i Wojciech Szczęsny.

Bartosz Zimkowski

Dla Abbotta była to jedenastka bramka w sezonie, a druga z rzędu i także druga z rzutu karnego. Oldham Athletic pokonało na wyjeździe Stockport 1:0.

W The Championship wystąpiło dwóch Polaków. W barwach Nottingham Forest zagrał od pierwszej minuty Radosław Majewski, ale jego zespół przegrał z Barnsley 1:2. Polak dostał żółtą kartkę - siódmą w sezonie. Także żółty kartonik otrzymał Grzegorz Rasiak (drugi w tych rozgrywkach). Polak zagrał 29 minut w wygranym 1:0 meczu z Quenns Park Rangers.

Zły dzień miał Wojciech Szczęsny, który trzeci raz z rzędu puścił trzy bramki. Jego Brendford przegrało na wyjeździe z Brighton And Hove Albion 0:3.