Walka do końca - wyniki sobotnich spotkań 23. kolejki gr. zachodniej II ligi

Sobota była szczęśliwym dniem dla piłkarzy z Radzionkowa, którzy w ostatnich minutach zapewnili sobie zwycięstwo w Wągrowcu. Pięć bramek lokalnym rywalom z Janikowa zaaplikował Zawisza Bydgoszcz.

W tym artykule dowiesz się o:

Lider tabeli długo nie mógł znaleźć sposobu na szczelną defensywę gospodarzy. Ponadto po raz kolejny w podstawowym składzie drużyny Rafała Góraka zabrakło Dawida Jarki. Byłego napastnika Górnika Zabrze wyręczył Adam Kompała, który już w doliczonym czasie gry zapewnił zwycięstwo aktualnemu liderowi tabeli.

Podobne emocje były w Tychach. Na Śląsk zawitała broniąca się przed spadkiem Lechia Zielona Góra. Ale na boisku różnicy w grze obu drużyn nie było widać, a ciekawiej na boisku zrobiło się po przerwie. Sporo ożywienia do gry gospodarzy wniósł wprowadzony po przerwie na boisko Damian Furczyk. Jednak gdy wydawało się, że bramka dla gospodarzy, to tylko kwestia czasu skutecznie zaatakowali goście, a stały fragment gry idealnie wykorzystał Wojciech Okińczyc. GKS dążył do wyrównania i osiągnął swój cel w ostatnich minutach. Tym razem Mańka strzałem głową zaskoczył Dobrolińskiego.

Po raz drugi z rzędu na wiosnę straty z pierwszych minut musieli odrabiać gracze Olimpii. Jednak w przeciwieństwie do ostatniego pojedynku w Zielonej Górze to trzy punkty padły łupem rywali z Polkowic. W pewnym momencie wydawało się, że będzie remis, ale sędzia główny odgwizdał spalonego.

Pięć bramek rywalom z Janikowa zaaplikowali piłkarze Zawiszy. W pierwszych minutach rozstrzygnął się również mecz w Słubicach, gdzie Polonia pokonała broniącą się przed spadkiem Ślęzę 1:0. Bezbramkowe remisy zanotowaliśmy w Toruniu i Częstochowie.

WYNIKI SOBOTNICH SPOTKAŃ 23. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Górnik Polkowice - Olimpia Grudziądz 3:2 (3:0)

1:0 - Grzybowski (k.) 11'

2:0 - Grzybowski 33'

3:0 - Piotrowski 36'

3:1 - Sulej (k.) 50'

3:2 - Ruszkul 52'

GKS Tychy - Lechia Zielona Góra 2:2 (0:0)

0:1 - Okinczyc 66'

0:2 - Kojder 75'

1:2 - Bizacki (k.) 77'

2:2 - Mańka 90'

Zawisza Bydgoszcz - Unia Janikowo 5:0 (3:0)

Raków Częstochowa - Czarni Żagań 0:0

Nielba Wągrowiec - Ruch Radzionków 0:1 (0:0)

0:1 - Kompała 90'

Polonia Słubice - Ślęza Wrocław 1:0 (1:0)

1:0 - Sikora 1'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.