Najatrakcyjniej grające drużyny ekstraklasy

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie osiem meczów 23. kolejki ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiej drużyny można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiej najmniej.

Bartosz Zimkowski

Noty meczów 23. kolejki ekstraklasy (skala szkolna 1-6):

Arka Gdynia - Polonia Bytom 2:2 (0:1)

Ocena meczu: 3,5. Piłkarsko mecz stał na bardzo przeciętnym poziomie, zwłaszcza w 1 połowie. Nie brakowało za to gwałtownych zwrotów akcji, pomyłek sędziowskich i emocji do ostatniej minuty przedłużonego czasu gry. Remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym ale niewiele dającym zarówno gościom jak zwłaszcza gospodarzom rozpaczliwie broniącym się przed degradacją.

Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:1)

Ocena meczu: 3,0. Kolejne mało efektowne widowisko z udziałem zespołu Cracovii, która grając przed własną publicznością nie oddała celnego strzału na bramkę rywali. Jagiellonia wykorzystała słabość Pasów, wygrywając skromnie 1:0, chociaż sama nie zaprezentowała porywającego futbolu.

PGE GKS Bełchatów - Odra Wodzisław 3:0 (1:0)

Ocena meczu: 3,5. Odra bez Malinowskiego i Cantoro to już nie ta sama Odra. Obie drużyny walczyły, ale to GKS miał więcej piłkarskich atutów i zwyciężył gładko i pewnie.

Piast Gliwice - Korona Kielce 1:0 (0:0)

Ocena meczu: 3,5. Dużo walki, sytuacji podbramkowych, ale brakowało płynności w grze i goli. Kibice zgromadzeni na trybunach stadionu przy Okrzei powinni byli zobaczyć więcej bramek.

Polonia Warszawa - Wisła Kraków 0:1 (0:0)

Ocena meczu: 3,0. Przeciętne widowisko na Konwiktorskiej z udziałem potencjalnego spadkowicza oraz potencjalnego mistrza Polski. Nie licząc paru dogodnych okazji strzeleckich oraz kuriozalnej bramki z 91 minuty, na stadionie Polonii nie wydarzyło się nic godnego odnotowania.

KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 2:2 (2:1)

Ocena meczu: 4,5. Bardzo ciekawe widowisko w Lubinie. Oba zespoły zagrały ofensywnie i kibice na Dialog Arena nie mogli się nudzić. Padły cztery gole, a losy spotkania ważyły się do ostatniego gwizdka sędziego.

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:0 (0:0)

Ocena meczu: 5,0. Świetny i emocjonujący mecz w Poznaniu. Oby więcej takich w naszej lidze. Skauci z Europy mieli co i kogo oglądać.

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław 0:0

Ocena meczu: 4,0 Śląsk zagrał najlepiej wiosną, Ruch pokazał grę na swoim dobrym poziomie. W meczu było dużo strzałów i emocji do ostatniej minuty. Obrazu gry nie zepsuły kontrowersyjne decyzje najsłabszego na boisku sędziego Marciniaka.