Ligue 1: Wysokie zwycięstwo Olympique Marsylia, Auxerre wiceliderem

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency
TVN Agency

Olympique Marsylia po dziesiątym ligowym meczu z rzędu bez porażki umocnił się na czele tabeli Ligue 1. O mistrzostwo Francji wciąż walczą jeszcze m.in. piłkarze Auxerre, podopieczni Jeana Fernandeza w niedzielę pokonali AS Nancy i awansowali na 2. miejsce w klasyfikacji.

W tym artykule dowiesz się o:

Po 32. kolejce pozycję lidera utrzymał Olympique Marsylia. Niepokonany w lidze od początku lutego zespół Didiera Deschampsa zgodnie z oczekiwaniami pewnie pokonał na własnym stadionie OGC Nice. Do przerwy gospodarze skromnie prowadzili 1:0, ale w drugiej połowie potwierdzili swoją dominację na boisku kolejnymi trafieniami. Zawodnicy rywala przez znaczną część spotkania nie byli w stanie stworzyć poważnego zagrożenia pod bramką Steve'a Mandandy, OM ostatecznie wygrał aż 4:1.

Dwie bramki i dwie czerwone kartki obejrzeli kibice zgromadzeni na Stade Gerland, gdzie Olympique Lyon podejmował Lille OSC. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, to oni znacznie dłużej utrzymywali się przy piłce i oddali więcej strzałów. Od 62. minuty niespodziewanie przegrywali jednak po trafieniu Pierre-Alaina Frau. W 70. minucie obrońca Lille Ricardo Costa został ukarany drugą żółtą kartką, a chwilę później piłkarze Les Gones wyrównali. Z rzutu wolnego dośrodkował Miralem Pjanić, głową piłkę do siatki skierował Cris. Lyon długo nie grał w przewadze, w 78. minucie czerwoną kartkę obejrzał Maxime Gonalons, a rezultat nie uległ już zmianie. Ludovic Obraniak obserwował mecz z ławki rezerwowych. Podział punktów jest porażką OL, podopieczni Claude Puela aktualnie tracą do Olympique Marsylia cztery punkty.

Auxerre już w pierwszych minutach konfrontacji z OGC Nice mogło objąć prowadzenie, Ireneusz Jeleń w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie zdołał jednak pokonać Gennaro Bracigliano. W drugiej połowie mimo kilku dogodnych okazji obie strony nie potrafiły skutecznie wykończyć ani jednej akcji i wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem. W 88. minucie cenne trzy punkty AJA zapewnił jednak Daniel Niculae, reprezentant Rumunii po podaniu Benoita Pedretti'ego strzelił czwartego gola w sezonie. Jeleń przebywał na boisku do 83. minuty, gdy zmienił go Julien Quercia. Całe spotkanie rozegrał natomiast Dariusz Dudka. Auxerre wykorzystało potknięcia Montpellier oraz Lyonu i awansowało na 2. pozycję w tabeli.