Szczęśliwe zwycięstwo Cracovii w Bytomiu (wynik)

Polonia Bytom przegrała na własnym stadionie z walczącą o utrzymanie w ekstraklasie Cracovią 1:2 (1:1). Na dobrą sprawę Pasy mogły sobie zapewnić komplet punktów już w pierwszej połowie, ale Radosław Matusiak wykorzystał tylko jednego z dwóch rzutów karnych. Po wyrównaniu autorstwa Szymona Sawali lepsi byli gospodarze, ale zabrakło im precyzji. Decydujący cios padł w 89. minucie za sprawą Bartosza Ślusarskiego i trzy punkty pojechały pod Wawel.

W tym artykule dowiesz się o:

Polonia Bytom - Cracovia 1:2 (1:1)

0:1 - Matusiak (k.) 7'

1:1 - Sawala 43'

1:2 - Ślusarski 89'

W 22. minucie Radosław Matusiak (Cracovia) nie wykorzystał rzutu karnego, Wojciech Skaba obronił.

Polonia: Skaba - Kulpaka, Klepczyński, Killar, Kotrys - Trzeciak (46' Radzewicz), Kuranty (46' Bykowski), Sawala, Bażik, Barcik - Podstawek (83' Nowak).

Cracovia: Merda - Mierzejewski (77' Derbich), Polczak, Wasiluk, Sasin - Pawlusiński, Klich, Szeliga (73' Baran), Moskała (64' Suvorov) - Ślusarski, Matusiak.

Żółte kartki: Klepczyński, Skaba (Polonia) oraz Wasiluk, Szeliga, Merda (Cracovia).

Sędzia: Włodzimierz Bartos (Łódź).

Widzów: 5000.