W Rzeszowie rządzi Resovia - wyniki sobotnich spotkań 29. kolejki II ligi gr. wschodniej

W sezonie 2009/2010 w Rzeszowie niepodzielnie rządzi Resovia. Podopieczni Mirosława Hajdy w bieżących rozgrywkach wygrali oba derbowe starcia. W poprzedniej rundzie na własnym obiekcie zwyciężyli 3:1. W sobotę już tak łatwo nie było. Po zaciętym meczu lepsi okazali się piłkarze Resovii.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Goście prowadzenie objęli już w 5. minucie. Kapitalnego gola przewrotką zdobył Dariusz Kantor. Przez pierwsze 25 minut zgromadzeni na trybunach widzowie byli świadkami emocjonującego i wyrównanego meczu. Potem jednak tempo spotkania znacznie osłabło. Emocje powróciły jednak ze startem drugiej odsłony. Z szatni bardzo zmotywowani wyszli piłkarze Stali i szybko zdominowali rywala. Resovia na początku drugiej połowy nie istniała. W 56. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Z bliskiej odległości w zamieszaniu podbramkowym gola zdobył Damian Wolański. Wydawało się, że Stal za chwilę będzie w stanie nawet wyjść na prowadzenie. Jednak w 63. minucie ponownie przypomniał o sobie Dariusz Kantor, który po raz drugi pokonał bramkarza Stali. Kolejne minuty to przewaga Stali, która nie potrafiła jednak po raz drugi wyrównać stanu spotkania. Z czasem gospodarze stracili siły i Resovia nie miała większych problemów z utrzymaniem korzystnego rezultatu. Znać o sobie dali również pseudokibice Resovii, którzy w drugiej połowie doprowadzili do zamieszek z ochroną. Sytuacja ta jednak dość szybko się uspokoiła, a arbiter nie musiał przerywać gry. Derbowe spotkanie obserwowało aż 5000 fanów.

Jako pierwszy w sobotę odbył się jednak mecz w Otwocku. Start zremisował bezbramkowo z Olimpią Elbląg. Nie było to porywające widowisko, w szczególności w pierwszej połowie. W drugiej było już trochę ciekawiej, ale bramki nie padły.

Już 16. porażkę w tym sezonie poniosła Concordia Piotrków Trybunalski. Tym razem uległa u siebie 1:2 Wigrom Suwałki. Świadkami kolejnej przegranej piotrkowian było „aż” 50 widzów. Mecz jednak dobrze rozpoczął się dla gospodarzy. W 14. minucie Tomasz Wolan wykorzystał rzut karny. Jednak już 60 sekund później „jedenastkę” z drugiej strony boiska wykorzystał Maciej Makuszewski. Wigry cały czas przeważały na boisku i losy meczu na swoją korzyść rozstrzygnęły w drugiej połowy. Trzy punkty przyjezdnym zapewnił Przemysław Łapiński.

Cenne zwycięstwo odniósł Sokół Aleksandrów Łódzki, który pokonał 1:0 OKS 1945 Olsztyn i dzięki temu nadal może realnie myśleć o utrzymaniu. Warto wspomnieć, że czarny scenariusz zakłada, że z grupy wschodniej spadnie aż sześć zespołów.

Wciąż punktów w rundzie wiosennej nie zdobył Przebój Wolbrom. W sobotę wolbromianie przegrali 0:2 z Pelikanem Łowicz. Obie bramki padły w drugiej części spotkania. Gole dla łowiczan zdobywali Konrad Koźmiński oraz Damian Chmiel. Goście losy spotkania mogli rozstrzygnąć już właściwie w pierwszych 10 minutach meczu, ale w tym czasie gracze biało-zielonych trzy razy nie potrafili trafić do pustej bramki.

Wydaje się, że o awansie do I ligi może zapomnieć Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W sobotę nowodworzanie polegli w Jastrzębiu. Tamtejszy GKS wygrał pewnie i zasłużenie 3:1.

Wyniki sobotnich spotkań 29. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Stal Rzeszów - Resovia 1:2 (0:1)
0:1 - Kantor 5'
1:1 - Wolański 56'
1:2 - Kantor 63'

Start Otwock - Olimpia Elbląg 0:0

Concordia Piotrków Trybunalski - Wigry Suwałki 1:2 (1:1)
1:0 - Wolan 14' (k.)
1:1 - Makuszewski 15' (k.)
1:2 - Łapiński 52'

Sokół Aleksandrów Łódzki - OKS 1945 Olsztyn 1:0 (1:0)
1:0 - Obi 31'

Przebój Wolbrom - Pelikan Łowicz 0:2 (0:0)
0:1 - Koźmiński 48'
0:2 - Chmiel 58'

GKS Jastrzębie - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 (1:0)
1:0 - Łaciok 26'
2:0 - Wawrzyczek 48'
3:0 - Bartosz Kopacz 53'
3:1 - Strzałkowski 78'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!