Wicelider przegrał w Łowiczu - wyniki sobotnich spotkań 30. kolejki II ligi gr. wschodniej

Sobota nie okazała się szczęśliwym dniem dla Kolejarza Stróże. Podopieczni Jarosława Araszkiewicza przegrali w Łowiczu z Pelikanem 1:2. Jeżeli Resovia wygra w niedzielę na domowym obiekcie z GKS Jastrzębie to awansuje na fotel wicelidera i tym samym zepchnie piłkarzy z Małopolski na 3. miejsce. Tego dnia stratę do ekipy ze Stróż zmniejszył Świt Nowy Dwór Mazowiecki.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

W sobotę Kolejarz udał się na mecz do Łowicza. Wydaje się, że niektórzy z piłkarzy nie poradzili sobie z długą i męczącą podróżą. Narzekał na to na pomeczowej konferencji trener Jarosław Araszkiewicz. Łowiczanie jednak zagrali bardzo mądrze w defensywie i skutecznie pod bramką rywala. Prowadzenie objęli już w 16. minucie, kiedy to Damian Chmiel po fantastycznej indywidualnej akcji wyłożył piłkę Konradowi Koźmińskiemu. W drugiej połowie Chmiel podwyższył na 2:0 znakomicie wykonując rzut wolny. Goście w 79. minucie zdobyli bramkę kontaktową po rzucie rożnym. Na więcej jednak nie byli w stanie się zdobyć.

Niespodziewanych porażek przed własną publicznością doznały ekipy z Elbląga, Olsztyna i Suwałk. Olimpia uległa broniącej się przed spadkiem Stali Rzeszów, OKS przegrał z jedną ze słabszych ekip w lidze - Concordią Piotrków Trybunalski, a Wigry nie sprostały siebie Okocimskiemu KS Brzesko, który niespodziewanie może włączyć się do walki o awans na zaplecze ekstraklasy.

Stratę do Kolejarza zmniejszył Świt Nowy Dwór Mazowiecki. W sobotę biało-zieloni pokonali Sokoła Aleksandrów Łódzki. Gospodarze po godzinie gry prowadzili 2:0 dzięki dwóm trafieniom Dariusza Zjawińskiego. Na kwadrans przed końcem gola kontaktowego dla przyjezdnych zdobył Kelechi Zeal Iheanacho. W doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Odong Marcellinus Obem.

Wyniki sobotnich spotkań 30. kolejki II ligi gr. wschodniej:

Pelikan Łowicz - Kolejarz Stróże 2:1 (1:0)
1:0 - Koźmiński 16'
2:0 - Chmiel 73'
2:1 - Cichy 79'

Olimpia Elbląg - Stal Rzeszów 0:1 (0:1)
0:1 - Majda 27'

OKS 1945 Olsztyn - Concordia Piotrków Trybunalski 0:2 (0:1)
0:1 - Zaor 4'
0:2 -Wolan 82'

Wigry Suwałki - Okocimski KS Brzesko 0:1 (0:1)
0:1 - Gil 38'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1 (1:0)
1:0 - Zjawiński 30'
2:0 - Zajwiński 60'
2:1 - Iheanacho 74'
3:1 - Obem 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!