Niesamowity wyczyn Stali - wyniki 26. kolejki II ligi gr. wschodniej

Na środę zaplanowano zaległą, 26. serię gier w II lidze. W grupie wschodniej z powodu złego stanu boiska wywołanego intensywnymi opadami deszczu odwołano trzy mecze. Spośród tych rozegranych niesamowity przebieg miała potyczka w Suwałkach. Gospodarze prowadzili już 4:0, ale ostatecznie nie zdołali zdobyć kompletu punktów.

Mateusz Lis
Mateusz Lis

Mecz w Suwałkach w pierwszej połowie toczony był w intensywnych opadach deszczu. Świetnie rozpoczął się dla gospodarzy, którzy po 12. minutach prowadzili już 2:0, dzięki dwóm trafieniom Gražvydasa Mikulėnasa. W 23. minucie bramkę bezpośrednio z… rzutu rożnego zdobył Jakub Kowalski. Wydawało się, że w 29. minucie Maciej Makuszewski ładnym lobem i czwartym golem wybił gościom z głowy jakiekolwiek nadzieje na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Nic jednak takiego nie następiło. Dziesięć minut później przyjezdni rozpoczęli pogoń, a popis swoich umiejętności dał Ireneusz Gryboś. Najpierw wykorzystał dobre dośrodkowanie Krzysztofa Majdy, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy strzałem z 10. metrów zmniejszył stratę tylko do dwóch bramek. Niemalże równo ze startem drugiej odsłony meczu deszcz przestał padać. Gospodarze skupili się głównie na grze w defensywie co okazało się nie najlepszym pomysłem. W 59. minucie Damian Wolański wykorzystał sytuację sam na sam i Stal przegrywała już tylko 3:4. Sześć minut później z prowadzenia gospodarzy nie pozostało już nic. Swojego hat-tricka skompletował Ireneusz Gryboś. Wynik nie uległ już zmianie choć oba zespoły przed końcem meczu stworzyły sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji.

W pozostałych meczach już tyle goli nie padło. Po jednej bramce strzelali piłkarze w Elblągu i Piotrkowie Trybunalskim. Olimpia, zgodnie z oczekiwaniami, pokonała outsidera z Wolbromia, a Concordia okazała się lepsza w derbach regionu łódzkiego od Sokoła Aleksandrów Łódzki. Dzięki temu zwycięstwu piotrkowianie znów mogą po cichu wierzyć w utrzymanie. W tym celu Concordia musiałaby jednak wygrać jeszcze kilka spotkań i liczyć na potknięcia rywali, a do końca sezonu pozostały tylko cztery mecze. Dodatkowo będące przed nią Sokół i GKS Jastrzębie mają do rozegrania zaległe mecze. Aleksandrowianie jeden, a jastrzębianie dwa.

Remisem zakończył się mecz w Olsztynie. OKS 1945 zremisował ze Startem Otwock. Dzięki temu punktowi olsztynianie nieco przybliżyli się do utrzymania, nadal nie mogą być jednak pewni ligowego bytu.

Znów zawiódł Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Podopieczni Piotra Mosóra zaledwie zremisowali przed własną publicznością z bardzo słabo spisującym się w tym roku Jeziorkiem Iława. W dodatku to goście mogą mówić o sporym pechu. Do 87. minuty to oni prowadzili. Wtedy jednak punkt gospodarzom uratował Karol Drwęcki.

4:4 - Gryboś 65' (k.)

Olimpia Elbląg - Przebój Wolbrom 1:0 (1:0)
1:0 - Stankiewicz 36'

Concordia Piotrków Trybunalski - Sokół Aleksandrów Łódzki 1:0 (0:0)
1:0 - Juszkiewicz 75'

OKS 1945 Olsztyn - Start Otwock 1:1 (1:1)
1:0 - Miłkowski 7'
1:1 - Warszawski 23'

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Jeziorak Iława 1:1 (0:1)
0:1 - Kołc 16'
1:1 - Drwęcki 87'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!