Cidry już świętują, Górnik tuż tuż - wyniki środowych spotkań gr. zachodniej II ligi

Sporo bramek padło w środowych spotkaniach 32. kolejki w grupie zachodniej II ligi. Najwięcej w Gdyni, gdzie miejscowy Bałtyk rozgromił zdegradowaną do rozgrywek regionalnych Ślęzę Wrocław 5:2.

Adrian Dudkiewicz

Najważniejszy mecz dla dalszego układu sił odbył w Polkowicach. Górnik przed pojedynkiem z GKS miał cztery punkty przewagi nad Zawiszą i do awansu wystarczyły mu dwa zwycięstwa. Pierwszy krok gracze Dominika Nowaka wykonali perfekcyjnie, bowiem już dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej części prowadzili z tyszanami 3:0. A w ostatniej kolejce polkowiczanie zmierzą się na własnym boisku ze Ślęzą i prawdopodobnie wówczas będą świętować awans.

Na dole tabeli najciekawiej zapowiadał się właśnie mecz w Legnicy. Drużyna Janusza Kudyby musiała wygrać, aby dalej liczyć się w walce o utrzymanie. Tak się stało, a jedyną bramkę w 34. minucie zdobył Marcin Orłowski. Z drugiej strony teraz piłkarze z Kujaw muszą bacznie obserwować sytuację w I lidze i liczyć, że do III ligi spadną tylko dwa zespoły. - Zagraliśmy słabiej niż w meczu z Lechią. Stworzyliśmy jednak kilka sytuacji, po których mogliśmy zdobyć gola. Arbiter powinien też podyktować rzut karny po faulu na Dettlaffie - powiedział na łamach Gazety Pomorskiej trener Tomasz Mazurkiewicz.

Awans do I ligi świętuje już Ruch Radzionków. Lider tabeli nie miał żadnych problemów, aby pokonać wysoko u siebie Tur Turek. Podopieczni Rafała Góraka zaaplikowali swoim rywalom aż cztery bramki, przy czym trzy padły zaledwie w odstępie siedmiu minut. Już teraz gospodarze mają dwanaście punktów przewagi nad trzecią drużyną w lidze, a przed sobą jeszcze zaległy pojedynek z Elaną Toruń. Prawdziwą fetę na Śląsku zaplanowano jednak dopiero po ostatnim meczu z Miedzią Legnica.

Dramatyczny przebieg miał pojedynek w Grudziądzu. Ciekawy zwłaszcza był początek pierwszej części, kiedy kibice oglądali aż cztery bramki. I to bardzo rzadkiej urody, bowiem dwie zostały zdobyte przepięknymi trafieniami z rzutów wolnych. Ostatecznie o triumfie Olimpii zadecydował pozyskany w przerwie zimowej z Unii Janikowo pomocnik Piotr Ruszkul, który wykorzystał idealnie podanie Domżalskiego. Z kolei bez bramek zakończyły się potyczki w Sosnowcu i Wągrowcu.

WYNIKI ŚRODOWYCH SPOTKAŃ 32. KOLEJKI GR. ZACHODNIEJ II LIGI:

Górnik Polkowice - GKS Tychy 4:0 (1:0)
1:0 - Grzybowski 35'
2:0 - Opałacz 48'
3:0 - Grzybowski 57'
4:0 - Salamoński 90'

Olimpia Grudziądz - Czarni Żagań 3:2 (2:2)

Zagłębie Sosnowiec - Raków Częstochowa 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!