KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Śląsk będzie współpracował z dwoma klubami

Pogoń Oleśnica i MKS Oława to dwa pierwsze kluby, z którymi wrocławski Śląsk podpisał umowę o współpracy. Niebawem może nastąpić porozumienie na linii Śląsk Wrocław - MKS Kluczbork.

Artur Długosz
Artur Długosz

Pogoń Oleśnica i MKS Oława to pierwsze kluby spoza Wrocławia, z którymi Śląsk podpisał umowę o współpracy - informuje oficjalny klubowy serwis. Te dwie drużyny występują w III lidze dolnośląsko-lubuskiej, a ich kibice przyjaźnią się z fanami Śląska.

- Z naszymi nowymi partnerami chcemy współdziałać na wielu płaszczyznach. Pierwsza to oczywiście sportowa. Będziemy na przykład mogli jako pierwsi przyjrzeć się piłkarzom, którzy wyróżnią się w Pogoni i w MKS-ie. I odwrotnie - nasi zawodnicy już za mocni na Młodą Ekstraklasę będą mogli nabywać w Oleśnicy i Oławie tak niezbędnego dla profesjonalnego gracza doświadczenia. Chcemy także współpracować w kwestiach marketingowych. W obydwu miastach są ludzie, którzy w sporej liczbie zjawiają się na meczach Śląska. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by dzięki naszemu porozumieniu było ich jeszcze więcej - wyjaśnia na łamach slaskwroclaw.pl Piotr Waśniewski, prezes Śląska.

- Nieoficjalnie współpracujemy ze Śląskiem już od dawna - swego czasu wrocławianie zagrali u nas sparing z Cracovią, a niedawno pierwsza drużyna WKS-u uświetniła obchody 65-lecia istnienia klubu. Cieszę się, że teraz nasze partnerstwo jeszcze bardziej się pogłębi - skomentował Jerzy Rogala, prezes Pogoni Oleśnica.

- Nawiązanie współpracy z takim klubem jak Śląsk to dla nas wyróżnienie i powód do dumy. Jestem jednak także przekonany, że i MKS będzie mógł wiele dać wrocławianom. Mamy doskonałą bazę treningową, wielu ciekawych i perspektywicznych graczy. Zresztą w Śląsku najlepiej zdają sobie z tego sprawę, bo Janusz i Marek Gancarczykowie wyrobili naszemu klubowi doskonałą markę. A paru braci Gancarczyków jeszcze nam zostało - powiedział natomiast Dariusz Witkowski z MKS-u Oława.

Wszystko wskazuje na to, że niebawem wrocławianie pozyskają kolejnego partnera - chodzi o MKS Kluczbork. Możliwe jest także zawarcie umowy z drugoligową Miedzią Legnica.

We Wrocławiu zdecydowano się także na definitywne wykupienie Przemysława Szuszkiewicza i Jakuba Więzika. Obydwaj piłkarzami Śląska będą do czerwca 2014 roku.

Szuszkiewicz do tej pory był zawodnikiem Konfeksu Legnica, a Więzik z TS Podbeskidzie Bielsko-Biała. W stolicy Dolnego Śląska występowali w zespole z Młodej Ekstraklasy.

- Sprawdzili się na tyle, że postanowiliśmy związać się z nimi na dłużej. To ciekawi i perspektywiczni gracze, dlatego od początku okresu przygotowawczego trenują z pierwszym zespołem. Pojadą także na zgrupowanie do Niemiec. Będą tam obserwowani i po powrocie do Polski trenerzy zadecydują, czy na stałe włączyć ich do kadry pierwszego zespołu - powiedział na łamach slaskwroclaw.pl Krzysztof Paluszek, dyrektor sportowy wrocławskiego klubu.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
slaskwroclaw.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×