Śląsk przegrał z chorwackim pierwszoligowcem

Piłkarze Śląska Wrocław przegrali w meczu sparingowym z chorwackim pierwszoligowcem NK Varaždin. Wrocławianie po golu Jarosławia Fojuta prowadzili 1:0, ale później dali sobie strzelić trzy gole.

Artur Długosz

Piłkarze Śląska Wrocław w meczu sparingowym ponieśli porażkę z chorwackim pierwszoligowcem NK Varaždin. W drużynie z Wrocławia na boisku pojawił się testowany Czarnogórzec Nikola Vujović.

Wybiegł on w podstawowym składzie. Patrząc na zawodników, których początkowo desygnował do gry Ryszard Tarasiewicz wydaje się, że większość tych piłkarzy zagra od pierwszej minuty z Jagiellonią Białystok już w meczu ligowym.

Zielono-biało-czerwoni dobrze rozpoczęli zawody i od początku byli bardzo aktywni. Pierwszą bramkę zobaczyliśmy w 19. minucie. Wtedy to Sebastian Mila dośrodkował na głowę Jarosława Fojuta, a ten ulokował futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach zawodnicy WKS-u co prawda stworzyli sobie okazje, ale nie zamienili ich na bramki.

W trakcie przerwy trener Tarasiewicz nie zdecydował się na żadną zmianę. Chorwaci wymienili całą jedenastkę i… w tej części gry już tylko oni zdobywali gole. Pierwszą w 62. minucie, kiedy to jeden z zawodników NK Varaždin popisał się bardzo ładnym uderzeniem. Wynik meczu został ustalony w 82. minucie. Ostatecznie wrocławianie przegrali 1:3.

Było to pierwsze spotkanie sparingowe na obozie w Chorwacji. Przed zawodnikami ze stolicy Dolnego Śląska jeszcze trzy mecze. W pierwszym meczu w polskiej ekstraklasie 8 sierpnia podejmować oni będą Jagiellonię Białystok.

Śląsk Wrocław - NK Varaždin 1:3 (1:1)
1:0 - Fojut 19'
1:1 - Sacer 39'
1:2 - Brezoviec 62'
1:3 - Dudić 82'

Śląsk Wrocław: Kelemen - Celeban (68' Socha), Fojut, Pawelec, Spahić (68' Łukasiewicz) - Ćwielong (60' Sobota), Kaźmierczak (60' Ulatowski), Mila (60' Dudek), Vujović (60' Madej) - Diaz (68' Szewczuk), Sotirović (60' Gancarczyk).

NK Varaždin:

I połowa: Dreven - Katanec, Musli, Brlecić, Glavica, Sacer, G. Vuk, Kvesić, A. Vuk, Conjar, Suntesić.

II połowa: Mrmić - Brezovec, Aganović, Dudić, Šimek, Tkalčić, Kokot, Glavina, Susac, D. Skvorc, F.Skvorc.