Remis Cracovii z NEC Nijmegen. Śliczny gol Pawlusińskiego

W trzecim sparingu w czasie zgrupowania w holenderskim Zutphen piłkarze Cracovii przed dwutysięczną publicznością zgromadzoną na Stadion de Goffert zremisowali 1:1 z 13. zespołem Eredivisie minionego sezonu, NEC Nijmegen.

Maciej Kmita

W pierwszej połowie lepszym zespołem byli gospodarze, co udokumentowali akcją z 39. minuty. Lasse Schone podał w pole karne do Bjoerna Vleminckxa, który z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Marcinem Cabajem.

Po przerwie po raz pierwszy w barwach Cracovii zaprezentował się pozyskany właśnie z NEC Saidi Ntibazonkiza. 23-letni skrzydłowy nękał swoich dawnych kolegów rajdami lewym skrzydłem, a jedna z jego akcji przyniosła Pasom wyrównanie. W 56. minucie podał prostopadle w pole karne do Sławomira Szeligi, którego sfaulował Rens van Eijden. "11" na bramkę w kapitalny sposób zamienił Dariusz Pawlusiński, pokonując Gabora Babosa strzałem w stylu Antonina Panenki.

W drugiej części obraz gry uległ zmianie i to drużyna Rafała Ulatowskiego była stroną przeważającą, ale mimo kolejnych szans Bartłomieja Dudzica i Marcina Krzywickiego nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Był to trzeci sparing Pasów w czasie zgrupowania w Holandii. Wcześniej krakowianie wygrali 1:0 z tureckim Kasimpasa SK oraz zremisowali z drugoligowym holenderskim AGOVV Apeldorn. Przed nimi jeszcze spotkanie z BV Veendam (30 lipca), a do Polski wrócą ostatniego dnia miesiąca.