Puchar Ligi: Dwa gole Pawła Abbotta

Paweł Abbott strzelił dwie bramki w Pucharze Ligi Angielskiej i choć jego zespół prowadził już 3:0, to ostatecznie przegrał 3:4. 90 minut w barwach Derby County zagrał Tomasz Cywka.

Bartosz Zimkowski

Abbott przed sezonem został kupiony przez Charlton Athletic z Oldham Athletic. Między 25., a 28. minutą strzelił dwie bramki i kiedy chwilę później jego kolega z drużyny podwyższył na 3:0 wydawało się, że Shrewsbury Town już się nie podniesie. Jednak jeszcze przed przerwą piłkarze tego zespołu zdobyli dwie bramki. Po zmianie stron dołożyli dwie kolejne i wygrali 4:3. Abbott, grając 90 minut, nie zdołał zdobyć hattricku i Charlton odpadł z rozgrywek.

W dalszej fazie Pucharu Ligi nie ma także Derby County. Tomasz Cywka wystąpił przez pełne 90 minut, ale Barany przegrały z Crewe Alexandra.

Ani minuty nie zagrali dwaj bramkarze: Artur Krysiak (Exeter) i Bartosz Białkowski (Southampton). Obaj byli rezerwowymi.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)