Inauguracja sezonu w Przodkowie

Futsaliści KS Gniezno w sobotę zainaugurują rozgrywki I ligi. O godzinie 18.00 w Przodkowie podejmą tamtejszy Auto Complex. I liga w sezonie 2010/2011 będzie swoim zasięgiem obejmowała całą Polskę.

Damian Gapiński

W minionym sezonie obie potyczki gnieźnian z AC Przodkowo zakończyły się porażkami, przy czym zaległy wyjazdowy pojedynek toczył się wyraźnie pod dyktando zawodników KS. Gnieźnianie szybko objęli prowadzenie po pięknym strzale Michała Tyma. Mieli też kilka kolejnych dogodnych do zdobycia bramek sytuacji, ale gospodarze jeszcze przed przerwą najpierw doprowadzili do wyrównania po strzale Dominika Depty, a następnie Bartłomiej Pielecki dobił piłkę po interwencji Michała Wasielewskiego i do przerwy gospodarze prowadzili 2:1. W drugiej połowie zawodnicy KS nadal przeważali, ale nadal też razili nieskutecznością i ostatecznie mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem gospodarzy. Jeszcze gorszym rezultatem zakończył się pojedynek rewanżowy. Wprawdzie gnieźnianie prowadzili w nim już 2:0, ale jeszcze przed przerwą goście zdobyli kontaktowego gola, a w drugiej połowie mieli już wyraźna przewagę i ostatecznie mecz zakończył się wysoką porażką gnieźnian 4:8.

Przodkowianie zajęli piąte miejsce w ligowej tabeli na zakończenie sezonu 2009/10 mając w dorobku punkt mniej niż zespół gnieźnieński i w tej sytuacji znaleźli się w gronie 14 zespołów, które w nadchodzącym sezonie walczyć będą w I lidze. Ponadto zawodnik AC Dominik Depta z dorobkiem 19 goli znalazł się w czołówce najlepszych strzelców minionego sezonu w grupie północnej I ligi.

W ramach przygotowań do nowego sezonu zespół AC Przodkowo wziął udział w Żukowo Futsal Cup 2010. Turniej rozegrany w ramach trwającego przez pierwszy tydzień września VII Pomorskiego Festiwal Sportu zakończył się triumfem przodkowian, którzy w grupie eliminacyjnej przegrali z pierwszoligowym beniaminkiem AZS UG Gdańsk 2:3 i rozgromili MZKS Hel 22:1. W grupie finałowej Auto Complex pokonał 12:8 Pogórze Gdynia i mimo, iż przegrywał w decydującym spotkaniu z AZS UG 0:4 i 4:8 to ostatecznie zwyciężył 9:8 triumfując w ostatecznej klasyfikacji imprezy.

Z pewnością atut własnej hali będzie sprzyjał gospodarzom, ale trener gnieźnieńskiej drużyny Jarosław Marchewka zapowiada bojowe nastawienie drużyny i walkę o zwycięstwo.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)