Dla nas jest to tragedia - komentarze trenerów po meczu Lech Poznań - Zagłębie Lubin

Lech Poznań niespodziewanie przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1. Poznaniakom nie pomógł nawet atut własnego boiska. Po meczu Jacek Zieliński był podłamany porażką i sytuacją Kolejorza, a Marek Bajor przyznał, że chciałby w każdym spotkaniu widzieć tak dobrze dysponowany swój zespół.

Michał Jankowski

Marek Bajor (trener Zagłębia Lubin): Jestem bardzo zadowolony z postawy drużyny w tym meczu. W ostatnich dwóch tygodniach o Zagłębiu pisało się w mediach wiele złego z różnych powodów. Pokazaliśmy jednak, że potrafimy grać w piłkę, choć nie było to łatwe spotkanie. Potrafiliśmy przeciwstawić się zespołowi Lecha, mocnemu jak na polskie warunki, i odnieśliśmy zwycięstwo. Uważam, że z przebiegu drugiej połowy było one zasłużone. W pierwszej połowie Lech może nie był lepszy piłkarsko, ale miał lepsze sytuacje. Murawa ułatwiała grę zespołom, które się bronią i bazują na kontrach. My właśnie taką grę sobie założyliśmy, co przyniosło nam efekt w postaci trzech punktów, z czego jestem bardzo zadowolony, bo zespół pokazał klasę i chciałbym go widzieć tak dysponowanego w każdym meczu.

Jacek Zieliński (trener Lecha Poznań): Przegraliśmy bardzo ważny mecz, którego nie mieliśmy prawa przegrać. Jesteśmy w szoku, bo mało kto liczył się z przegraną. Ciężko powiedzieć cokolwiek sensownego, bo człowiek czuje się tak, jakby obuchem dostał głowę. Pierwsza połowa nie zwiastowała tego co się wydarzyło, ale po przerwie wyglądało to zdecydowanie gorzej. Dla nas jest to tragedia. Jesteśmy w ciężkiej sytuacji i musimy zrobić wszystko, aby z niej wyjść skoro sami naważyliśmy sobie tego piwa.