Ligue 1: Ważne zwycięstwo Olympique Lyon, Rennes nadal liderem

Olympique Lyon wygrał z Lille OSC, a drużyna Ludovica Obraniaka zanotowała pierwszą porażkę w tym sezonie. Zawiedli piłkarze Rennes, trzy punkty do swojego dorobku dopisali natomiast gracze OGC Nice i FC Lorient.

W tym artykule dowiesz się o:

Choć Lisandro Lopez rozegrał dopiero drugi mecz po kontuzji, poprowadził Olympique Lyon do zwycięstwa w konfrontacji z Lille OSC. Najlepszy piłkarz Ligue 1 poprzedniego sezonu strzelił dwa gole, trzecie trafienie dołożył Yoann Gourcuff, podopieczni Claude Puela wygrali 3:1. Piłkarze OL rozegrali jeden z najlepszych meczów w bieżących rozgrywkach, odnieśli zasłużone zwycięstwo. Goście nie zdołali odwrócić losów spotkania mimo przewagi w końcówce, w 70. minucie drugą żółtą kartkę obejrzał Jeremy Pied z Lyonu. W zespole Lille w 73. minucie na boisku pojawił się Ludovic Obraniak, reprezentant Polski zastąpił Rio Mavubę.

Pozycję lidera nadal zajmuje Stade Rennes, choć zespół Frederica Antonetti'ego w niedzielę tylko zremisował z RC Lens. Na Stade Felix Bollaert fani obserwowali ciekawy, zacięty pojedynek, ale nie mieli szansy obejrzenia ani jednej bramki. Goście nie mogą być zadowoleni z podziału punktów z rywalem znajdującym się w strefie spadkowej.

Piłkarze AS Saint Etienne objęli prowadzenie w starciu z OGC Nice już w 11. minucie. Ósmego gola w tym sezonie strzelił Dimitri Payet, który pewnie wykorzystał rzut karny. Goście od 22. minuty zostali zmuszeni do gry w dziesiątkę, czerwoną kartką za brutalny faul na rywalu ukarany został Gonzalo Bergessio. Stopniowo podopieczni Erica Roy'a uzyskiwali przewagę i po przerwie zdołali odrobić stratę, w 47. minucie Anthony Mounier popisał się pięknym uderzeniem z narożnika pola karnego, nie dając szans bramkarzowi. Decydujący cios zadał Chaouki Ben Saada, który wykorzystał błąd obrońcy St Etienne Albina Ebondo i zapewnił gospodarzom trzy punkty.