Ligue 1: Hit kolejki przełożony, beniaminek liderem!

Hit kolejki - pojedynek Olympique Marsylia - Stade Rennes został przełożony ze względu na złą pogodę. W starciu dwóch innych drużyn z czołówki górą Stade Brest, beniaminek pokonał AS Saint Etienne.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze Stade Brest zanotowali już szóste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach. Beniaminek w sobotę podejmował sąsiada z ligowej tabeli - AS Saint Etienne. Zgromadzeni na Stade Francis Le Ble fani obejrzeli zacięty pojedynek, do 79. minuty na tablicy wyników utrzymywał się bezbramkowy remis. W końcówce gospodarze przycisnęli rywala i zdołali dwukrotnie pokonać golkipera St Etienne. Na listę strzelców wpisali się Mario Licka i Romain Poyet. Stade Brest niespodziewanie objęło prowadzenie w tabeli Ligue 1.

Dobrą passę podtrzymali piłkarze Auxerre. Podopieczni Jeana Fernandeza w pierwszej połowie pojedynku z OGC Nice uzyskali wyraźną przewagę, oddali aż jedenaście strzałów na bramkę rywala (goście zaledwie cztery) i tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Drugiego gola w sezonie strzelił Valter Birsa. W drugiej części gry gospodarze skoncentrowali się na obronie korzystnego rezultatu. Inicjatywę przejęli goście, ale byli nieskuteczni i nie zdołali wyrównać. Szansy na uzyskanie korzystnego rezultatu pozbawił ich Benoit Pedretti, ustalając wynik na 2:0 dla AJA. Na boisku nie pojawili się Polacy. Ireneusz Jeleń leczy kontuzję, a Dariusz Dudka obejrzał cały mecz z ławki rezerwowych.

Olympique Lyon w poprzedniej kolejce zaledwie zremisował z najsłabszą drużyną Ligue 1 - AC Arles. Tym razem zawodnicy Les Gones nie zawiedli kibiców i wywalczyli trzy punkty, po zaciętym pojedynku ograli FC Sochaux. Gola na wagę zwycięstwa strzelił rezerwowy Alexandre Lacazette, dla 19-letniego Francuza było to pierwsze trafienie w barwach OL.

Trzy punkty do swojego dorobku dopisały w sobotę także FC Lorient (2:0 w starciu z zamykającym tabelę beniaminkiem AC Arles) oraz AS Nancy, zespół ten pokonał na wyjeździe wyżej notowane SM Caen.