Serie A: Derby Rzymu dla Romy, zwycięstwa Juventusu i Milanu

Za nami już dziewięć spośród dziesięciu meczów 10. kolejki włoskiej Serie A. W derbach Rzymu porażki doznało Lazio, które pomimo to cały czas jest liderem. Ważne zwycięstwa odniosły drużyny Milanu oraz Juventusu.

W tym artykule dowiesz się o:

W konfrontacji Biancocelestich z AS Romą zwycięstwo odnieśli piłkarze spod znaku Wilczycy, którzy otrzymali w tym spotkaniu aż dwa rzuty karne. Obie jedenastki co ważne zostały zamienione na bramki. W 53. minucie futbolówkę we własnym polu karnym zagrał ręką Lichsteiner, a jedenastkę pewnie wykorzystał Marco Borriello. Po raz drugi sędzia wskazał na wapno w 88., chociaż jak pokazały powtórki, Julio Baptista w rzeczywistości nie był faulowany. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mirko Vucinić. Warto odnotować, że Lazio w derbach dwukrotnie domagało się rzutu karnego i na pewno obie sytuacje były wątpliwe. Ponadto sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola przez Greco, a piłka po uderzeniach Fabio Simplicio i Pasquale Foggii ugrzęzła na poprzeczce. Ostatecznie wygrali goście, którzy tym samym dopisali do swojego konta bardzo ważne trzy punkty. Przypomnijmy, że w szeregach zespołu Claudio Ranieriego zabrakło Francesco Tottiego.

Bardzo ważne trzy punkty zdobył AC Milan, który dzięki zwycięstwo 3:2 z AS Bari powrócił na pozycję wicelidera. Wynik już w 5. minucie otworzył Massimo Ambrosini, a w 32. było już 2:0 za sprawą Matheu Flaminiego. W 66., kiedy to na listę strzelców wpisał się Vitaly Kutuzov wydawało się, że gracze gospodarzy wrócą do gry, ale na jego trafienie dość szybko odpowiedział Pato Alexandre. Już w doliczonym czasie gry końcowy rezultat ustalił Barreto.

Wygrał także Juventus, chociaż spotkanie z Ceseną nie zaczęło się dla graczy Luigi Del Neriego pomyślnie. W 12. minucie beniaminek wyszedł na prowadzenie dzięki Jimenezowi, który nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do pustej bramki po znakomitej akcji całego zespołu. Stara Dama odpowiedziała dopiero w 32. Wówczas w polu karnym zdaniem sędziego faulowany był Leonardo Bonucci. Decyzja ta była dość wątpliwa, a jedenastkę pewnie egzekwował Alessandro Del Piero. Dla kapitana Juve był to dwusetny gol dla Bianconerich we wszystkich klasach ligowych we Włoszech, 201 licząc także jego występy w Padovie, 180 w Serie A oraz 279 dla Juventusu. W końcówce pierwszej odsłony drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Pellegrino. Klub ze stolicy Piemontu bardzo szybko to wykorzystał i jeszcze przed przerwą na 2:1 strzelił Fabio Quagliarella. W końcówce starcia gola zdobył jeszcze Vincenzo Iaquinta. Warto odnotować, że w Juve na skutek kontuzji szansę występu otrzymali niechciani Fabio Grosso oraz Hasan Salihamidzić, a na środku linii obrony z konieczności zadebiutował 18-letni Sorensen.

Pewne zwycięstwo odniosło SSC Napoli, a bohaterem Neapolu znów został Edinson Cavani, który tego dnia dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Zatem piłkarze Waltera Mazzarriego po raz kolejny udowodnili, że zamierzają powalczyć o miejsce uprawniające do gry w kwalifikacjach Ligi Mistrzów.

Zawiodła Sampdoria Genua. Doriani, w których składzie zabrakło odsuniętego od pierwszego zespołu Antonio Cassano oraz zawieszonego Nicoli Pozziego tylko bezbramkowo zremisowali z Catanią Calcio. W zespole z Sycylii nie wystąpił nadal kontuzjowany Błażej Augustyn.

Ponadto Udinese Calcio podzieliło się punktami z Cagliari Calcio. Dla Sardyńczyków w 13. Trafił Conti, ale tuż przed oczko zapewnił Friulianim Antonio Floro Flores.

Na zakończenie kolejki czeka nas jeszcze rywalizacja US Palermo z CFC Genoą. Kamil Glik raczej nie zagra w tym starciu.

Stawce nadal przewodzi Lazio, które ma na swoim koncie 22 punkty i o dwa oczka wyprzedza Milan. Dalej znajdują się: Inter (19), Juventus (18), Napoli (18), Sampdoria (15) i Roma (15). Ligową tabelę zamykają: Bari, Cesena oraz Parma (po osiem punktów).