Ligue 1: Porażka lidera, Monaco przełamało fatalną passę

Dopiero po raz drugi w tym sezonie komplet punktów wywalczyli piłkarze AS Monaco. 12. kolejkę Ligue 1 dobrze będą wspominali m.in. także gracze RC Lens, którzy ograli wyżej notowaną drużynę Montpellier.

W tym artykule dowiesz się o:

Piłkarze RC Lens odnieśli trzeci zwycięstwo w tym sezonie. W niedzielę niespodziewanie pokonali u siebie faworyzowane Montpellier 2:0. Gospodarze szybko objęli prowadzenie po golu Adila Hermacha, a tuż przed przerwą zadali rywalowi kolejny cios, Geoffrey'a Jourdrena pokonał Kanga Akale. Choć Montpellier było stroną przeważającą, podopieczni Rene Girarda nie zdołali odwrócić losów spotkania. Trener nie mógł być zadowolony ze skuteczności piłkarzy. Goście oddali w tym spotkaniu łącznie 16 strzałów, ale zaledwie 3 uderzenia były celne, bramkarz Lens nie miał wielu okazji do interwencji.

Atut własnego boiska wykorzystali także gracze Lille OSC. Zespół Ludovica Obraniaka stanął przed trudnym zadaniem, zmierzył się bowiem z liderem - Stade Brest. Po ciekawym, zaciętym pojedynku gospodarze wygrali 3:1. Reprezentant Polski pojawił się na boisku dopiero w 67. minucie, zastąpił Pierre-Alaina Frau. Rewelacyjny beniaminek z Brest zanotował dopiero trzecią porażkę w bieżących rozgrywkach.

Choć piłkarze AS Monaco długo nie mogli pokonać golkipera AS Nancy Damiena Gregorini'ego, dopisali do swojego dorobku trzy punkty. W drugiej połowie w ciągu siedmiu minut uzyskali bezpieczną przewagę po dwóch samobójczych trafieniach rywali - Benjamina Gavanona oraz Jordana Lotiesa. Goście zdołali utrzymać korzystny rezultat do końca spotkania i przerwali fatalną serię siedmiu ligowych meczów z rzędu bez zwycięstwa. Wynik na 4:0 ustalił Park Chu Young, który w końcówce dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.