Ligue 1: Auxerre pnie się w górę tabeli, 90 minut Dudki

AJ Auxerre z Dariuszem Dudką w składzie pokonało wyżej notowane Stade Rennes. Paris Saint Germain tylko zremisowało z FC Lorient. Tymczasem Olympique Lyon skromnie ograł OGC Nice.

Piotr Robaczyński

Auxerre zanotowało już siódmy mecz z rzędu bez porażki (licząc wszystkie rozgrywki). Podopieczni Jeana Fernandeza w niedzielę wygrali z Rennes 2:1. Prowadzenie objęli w 67. minucie, gdy Valter Birsa zaskoczył Nicolasa Doucheza strzałem z dystansu. Goście odpowiedzieli już po trzech minutach, Dariusz Dudka (reprezentant Polski rozegrał cały mecz) przypadkowo zablokował pierwszy strzał Jiresa Kembo-Ekoko, ale dobitka napastnika Rennes okazała się już skuteczna. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy AJA. W końcówce Julien Quercia, który pojawił się na boisku w 84. minucie, wykończył ładną akcję Auxerre kierując piłkę do pustej bramki.

Szczęśliwie jeden punkt w starciu z FC Lorient wywalczyli zawodnicy Paris Saint Germain. Stołeczny klub przegrywał 0:1 od 32. minuty, ale tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego zdołał doprowadzić do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym brak zdecydowania obrońców wykorzystał Nene, który precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

W konfrontacji sąsiadów z ligowej tabeli górą okazali się gracze Olympique Lyon, którzy na Stade Gerland pokonali OGC Nice 1:0. Gola na wagę trzech punktów strzelił Jeremy Pied. Po 13. kolejce wicemistrz Francji po raz pierwszy w tym sezonie znajduje się w czołowej dziesiątce Ligue 1, do lidera - Stade Brest traci już tylko trzy oczka.