Serie A: Sensacyjna porażka Interu, Eto'o znokautował rywala ciosem Zidane'a

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Trwa fatalna seria Interu Mediolan w lidze włoskiej. Tym razem popularni Nerazzurri przegrali w Weronie z tamtejszym Chievo. Do niespodzianki doszło także w Parmie, gdzie Gialloblu podzielili się punktami z rzymskim Lazio.

W tym artykule dowiesz się o:

Podopieczni Rafy Beniteza zdziesiątkowani kontuzjami jechali na starcie z Chievo z nadzieją na zgarnięcie kompletu punktów, ale gospodarze szybko sprowadzili ich na ziemię. W 29. minucie prowadzenie ekipie z Werony dał Sergio Pelissier, na osiem minut przed końcem meczu na 2:0 podwyższył Davide Moscardelli. Honor gości uratował Samuel Eto'o, wpisując się na listę strzelców w doliczonym czasie gry. Kameruńczyk szybko w lidze jednak nie zagra. Za skopiowanie zachowania Zidane'a z mundialu 2006 najpewniej czeka go dyskwalifikacja.

Dobrze spisującego się w tym sezonie Lazio nie wystraszyła się Parma. Gialloblu prowadzili z rzymianami po trafieniu Hernana Crespo, ale Biancocelesti na to trafienie odpowiedzieli celnym strzałem Sergio Floccariego. Jak się później okazało, była to ostatnia bramka w tym meczu i zespoły ostatecznie podzieliły się punktami.

Bardzo ciekawie było w Lecce. Giallorossi dzielnie walczyli z wyżej notowaną Sampdorią Genua, chociaż już w 37. minucie stracili jednego piłkarza. Mimo gry w osłabieniu ekipa z południa Włoch odrobiła dwie bramki straty i przez moment na tablicy świetlnej widniał remis 2:2. Ostatnie słowo należało jednak do Doriani. O ich sukcesie przesądziło trafienie Giampaolo Pazziniego z 88 minuty.

Cenne zwycięstwo odniosło Palermo. Podopieczni Delio Rossiego wygrali z Ceseną 2:1. Jedną z bramek dla Sycylijczyków zdobył wracający do formy Fabrizio Miccoli.