Puchar Włoch: Pewny awans Lazio, Bolonii i Catanii

Za nami kolejne mecze w ramach 3. rundy Pucharu Włoch. Po Udinese Calcio i CFC Genoi do 1/8 finału awans wywalczyły drużyny rzymskiego Lazio, Catanii Calcio oraz FC Bologny. Warto odnotować, że już na tym etapie rozgrywek dojdzie do derby Rzymu.

Adam Kiołbasa

Biancocelesti zgodnie z planem odprawili Albinoleffe, pomimo iż nie grali w najsilniejszym zestawieniu. Już po kwadransie Garrido dał prowadzenie gospodarzom, a tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Guglielmo Stendardo. Ostatecznie wynik starcia na 3:0 ustalił Del Nero.

Na Sant Elia dość nieoczekiwanie wygrała FC Bologna, która ograła Cagliari Calcio aż 3:0. Wynik pojedynku otworzył Meggiorini, który trafił z rzutu karnego, a kolejne dwa ciosy zdał już w końcówce pojedynku Ramirez.

Popis gry dała Catania Calcio, w której składzie niestety zabrakło nadal kontuzjowanego Błażeja Augustyna. Już w 13. minucie wynik starcia otworzył Martinho, ale w 18. Fecesin doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron do bramki Brescii trafiali jeszcze dwukrotnie Lopez oraz po razie Pesce i Antenucci i tym samym Sycylijczycy rozgromili ekipę z Lombardii 5:1.