Serie A: Lazio pewnie pokonało Inter

Rzymskie Lazio w meczu, który zainaugurował zmagania w ramach 15. kolejki włoskiej Serie A pewnie pokonało przygotowujący się do zmagań w ramach Klubowych Mistrzostw Świata Inter Mediolan. Tym samym Nerazzurri po raz kolejny rozczarowali.

W tym artykule dowiesz się o:

Gospodarze od początku zaatakowali i już w 7. minucie szanse na objęcie prowadzenia zmarnował Hernandes. W odpowiedzi sił spróbował Sulley Muntari, ale nie uderzył zbyt dobrze i w efekcie Fernando Muslera nie miał problemów ze skuteczną interwencją.

Z minuty na minutę wzrastała przewaga Biancocelestich, aż w końcu w miejscowi objęli prowadzenie. Wówczas Lukę Castellazziego pokonał Giuseppe Biava, który dobił piłkę do bramki po strzale Hernandesa. Nerazzurri mogli odpowiedzieć, ale najpierw uderzenie z rzutu wolnego Wesleya Sneijdera sparował Muslera, a następnie Goran Pandev chybił celu.

Kolejne gole padły dopiero po zmianie stron. W 52. fantastycznym uderzeniem popisał się Mauro Zarate i wówczas stało się jasne, że podopieczni Rafaela Beniteza będą mieli problemy z odnotowaniem korzystnego rezultatu. Na nieco ponad kwadrans przed końcem trafił były gracz rzymian, Macedończyk Pandev, ale tego dnia Inter na nic więcej stać nie było. Mało tego, na chwilę przed końcem pojedynku wynik na 3:1 ustalił świetnie grający tego dnia Hernanes.

Tym samym Lazio nadal jest wiceliderem, ale w chwili obecnej z Milanem przegrywa tylko na bilans bramek (oba kluby mają po 30 punktów). Nerazzurri zgromadzili 23 oczka i uplasowali się na szóstej pozycji (przegrywają różnicą bramek z Palermo).

Warto odnotować, że zespół z Mediolanu przystąpił do tej rywalizacji m.in. bez: Julio Cesara, Maicona, Waltera Samuela, Diego Milito i Samuela Eto’o.

Nie zapominajmy, że po stronie gospodarzy w trakcie meczu kontuzji doznał Sergio Floccari, a wśród gości Dejan Stanković.

Lazio Rzym - Inter Mediolan 3:1 (1:0)

1:0 - Biava 26'

2:0 - Zarate 52'

2:1 - Pandev 74'

3:1 - Hernanes 89'

Lazio: Muslera - Lichtsteiner, Biava, Dias, Radu, Brocchi, Matuzalem, Mauri, Hernanes (90' Bresciano), Floccari (40' Rocchi), Zarate (80' Ledesma).

Inter: Castellazzi - Natalino (82' Santon), Cordoba, Lucio, Zanetti, Stankovic (36' Thiago Motta), Cambiasso, Muntari (54' Alibec), Biabiany, Pandev, Sneijder.

Żółte kartki: Brocchi, Radu (Lazio) oraz Muntari (Inter).