Klubowe Mistrzostwa Świata: Gładkie zwycięstwo Interu

Inter Mediolan nie poszedł w ślad za Internacionalem Porto Alegre i nie odpadł z rywalizacji o Klubowe Mistrzostwo Świata już na etapie półfinału. Podopieczni Rafy Beniteza poradzili sobie z mistrzem Azji, Seongnam Ilhwa Chunma.

Agnieszka Kiołbasa

Nerazzurri do przerwy prowadzili z Koreańczykami różnicą dwóch bramek. Już w 3. minucie na listę strzelców wpisał się Serb Dejan Stanković. Na nieco ponad dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy do siatki rywala trafił Javier Zanetti. Azjaci zagrali słabo i zagrożenie pod bramką Julio Cesara stwarzali tylko po stałych fragmentach gry.

Po zmianie stron spotkanie stało na kiepskim poziomie. Usatysfakcjonowany dwubramkowym prowadzeniem Inter nie kwapił się do ataków i czekał na ruch rywala, ale Azjaci mieli poważny problem ze skonstruowaniem składnej akcji. Sztuka ta udała się Włochom. W 73. minucie na 3:0 podwyższył Diego Milito. Golkiper Seongnam po strzale Eto'o odbił jeszcze piłkę przed siebie, ale wobec dobitki Agentyńczyka był już bez szans.

Inter w sobotnim finale zmierzy się z mistrzem Afryki, TP Mazembe.

Seongnam Ilhwa Chunma - Inter Mediolan 0:3 (0:2)
0:1 - Stanković 3'
0:1 - Zanetti 32'
0:3 - Milito 73'

Seongnam: S. Jung - J. Ko, B. Cho, Ognenovski, J. Hong, S. Kim, Molina Uribe, S. Choi (69' H. Song), J. Jo (69' Ho Jeong), D. Cho, Radoncić (88' Jin Ryong).

Inter: Julio Cesar - J. Zanetti, Lucio, Cordoba, Chivu (79' Santon), Cambiasso, Stanković, Pandev, Sneijder (4' Thiago Motta), Eto'o, Milito (77' Muntari).

Żółta kartka: Ognenovski (Seongnam).