Premier League: Przełamanie Chelsea, Arsenal tylko zremisował

Chelsea Londyn wygrała swój pierwszy mecz od listopada. Pokonała w 20. kolejce Premier League Bolton Wanderers 1:0. Zawiódł natomiast Arsenal Londyn tylko remisując z Wigan Athletic 2:2. Sensacją zakończył się pojedynek Liverpoolu z Wolverhampton.

Bartosz Zimkowski

Arsenal w poniedziałek w świetnym stylu pokonał Chelsea Londyn. Ograł The Blues 3:1 i miał szansę wskoczyć ponownie na drugą pozycję. Musiał wygrać na JJB Stadium z Wigan Athletic. Zespół Roberto Martineza nie jest w tym sezonie wymagającym rywalem, ale w 18. minucie objął prowadzenie. Charles N'Zogbia został sfaulowany przez Laurenta Kościelnego, a "jedenastkę" na bramkę zamienił Ben Watson. Łukasz Fabiański nie zdołał zatrzymać strzału rywala.

Arsene Wenger, w przeciwieństwie do meczu z Chelsea, dokonał kilku roszad w składzie. Na ławce usiedli m.in.: Gael Clichy, Jack Wilshere, Theo Walcott czy Samir Nasri. W ich miejsce pojawili się m.in. Andrij Arszawin i Nicklas Bendtner. Wypoczęta dwójka napastników już w pierwszej połowie dała o sobie znać, strzelając dwie bramki. Arsenal prowadził 2:1.

Wszystko układało się po myśli Wengera. W 78. minucie N'Zogbia dostał czerwoną kartkę i Kanonierzy byli na prostej drodze do odniesienia zwycięstwa. 180 sekund później fatalny kiks popełnił Sebastien Squillaci, pakując piłkę do własnej siatki. Arsenal nie zdołał już przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i tylko zremisował. Pozostał na trzecim miejscu i traci trzy punkty do Manchesteru United.

Przełamała się za to Chelsea Londyn. The Blues męczyli się z Boltonem Wanderers, ale po sześciu spotkaniach bez zwycięstwa dopisali do swojego dorobku trzy punkty. Zapewnił im to Florent Malouda. Kłusaki miały swoje szanse, ale ich nie wykorzystały. Chelsea zmniejszyła różnicę punktową do Man Utd do czterech "oczek".

Sensacją zakończył się natomiast pojedynek Liverpoolu z Wolverhampton Wanderers. Wilki przyjechały na Anfield jako ostatni zespół ligi, a wygrały! Znów Roy Hodgson będzie niemiłosiernie krytykowany, ale trudno dziwić się skoro ponad 40 tysięcy fanów Liverpoolu czekało na zwycięstwo. Doczekało się jedynie wielkiej klapy. The Reds zajmują dwunaste miejsce, co gorsza dla kibiców - wyżej jest lokalny rywal - Everton.