Premier League: Manchester United wygrał, Kuszczak puścił bramkę

Manchester United pokonał Stoke City w 22. kolejce Premier League. Między słupkami wystąpił Tomasz Kuszczak, ale reprezentant Polski nie zachował czyste konta. Wygrały również zespoły do Birmingham City i Fulham Londyn.

Bartosz Zimkowski

Ponownie Sir Alex Ferguson nie ryzykował zdrowiem Edwina Van der Sara. Holender jest chory, więc zagrał Tomasz Kuszczak, drugi raz z rzędu. Na ławce usiadł Ben Amos. Od początku dominowały Czerwone Diabły. Polski bramkarz mógł liczyć kibiców siedzących naprzeciwko niego, ponieważ gracze The Potters tak rzadko gościli w jego polu karnym.

W 27. minucie MU wyszło na prowadzenie za sprawą pięknie wykończonej akcji przez Javiera Hernandeza. Meksykanin piętą z kilku metrów wykorzystał podanie Luisa Naniego. Wcześniej bramkę powinien był zdobyć Dimitar Berbatov, ale najlepszy strzelec Premier League nie wykorzystał swojej szansy.

Niespodziewanie słabo grające Stoke doprowadziło do wyrównania w drugiej połowie. Dean Whitehead strzałem głową pokonał Kuszczaka. Polski bramkarz starał się zrobić co mógł w tej sytuacji, lecz nie dał rady sparować futbolówki na choćby rzut rożny. Tylko 12 minut goście cieszyli się z remisu. Znów dała znać o sobie para Hernandez - Nani. Tym razem asystował ten pierwszy, a piękną bramkę strzałem z dystansu zdobył Portugalczyk.

W końcówce na boisku zameldował się Michael Owen - pierwszy raz od 2 października. Później Anglik leczył kontuzję. Wrócił na pojedynek ze Stoke, który zakończył się zwycięstwem Czerwonych Diabłów 2:1. MU powiększyło zatem przewagę nad resztą zespołów i utrzyma po tej kolejce pierwszą pozycję.

Tymczasem Fulham Londyn wygrało z West Bromwich Albion aż 3:0. Dla The Baggies jest to już piąta porażka z rzędu. WBA spada coraz niżej w tabeli i po środowych meczach może znaleźć się nawet w strefie spadkowej. Przebudziło się za to Birmingham City. Blues ograli Blackpool 2:1 i dzięki temu wydostali się spod kreski.