Amber Cup: Zwycięstwo Lechii Gdańsk po rzutach karnych

W sobotę w Słupsku odbył się halowy turniej Amber Cup. Nie zabrakło efektownych akcji i jeszcze piękniejszych goli. Ostatecznie zwycięzcą turnieju została drużyna Lechii Gdańsk.

Artur Długosz

Kibice w Słupsku byli świadkami bardzo ciekawego turnieju. W wypełnionej po brzegi hali rozegrano wiele emocjonujących pojedynków. Nie zabrakło efektownych akcji, ładnych goli czy też parad golkiperów.

Zawodnicy rywalizowali na specjalnej nawierzchni, a piłkę mieli umieścić w pięciometrowej bramce. Początkowo rywalizacja toczyła się w dwóch grupach. W tej fazie turnieju spotkania trwały po 10 dziesięć minut. Później, już w półfinałach rywalizowano w dwóch połowach po osiem minut każda.

Na turnieju nie zabrakło znanych piłkarzy. Mocne ekipy wystawiły drużyny Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk. Nic więc dziwnego, że te dwa zespoły zmierzyły się w finale imprezy. W innych drużynach także nie brakowało głośnych nazwisk. Na turnieju pojawił się między innymi Kamil Grosicki oraz wielu piłkarzy (w tym reprezentantów Polski), którzy najlepsze lata kariery mają już za sobą. W hali Gryfia nie brakowało także pozasportowych atrakcji, a kibice do zawodów byli bardzo dobrze przygotowani.

W finale zmierzyły się ze sobą wrocławski Śląsk z Lechią Gdańsk. Wcześniej, w meczu o trzecie miejsce, naprzeciwko siebie stanęły zespoły oldbojów Wisły Kraków i Lambady. Lepszy okazał się team przyjaciół Mateusza Borka. W ostatnim starciu w turnieju w regulaminowym czasie padł wynik 1:1. Zwycięzcę zawodów musiał więc wyłonić konkurs rzutów karnych. W nim lepsi okazali się piłkarze z Gdańska i to oni zostali zwycięzcami Amber Cup w 2011 roku.

4 Gryf 3 0 0 3 5:13 0

Grupa B: Lechia Gdańsk - Forcars Słupsk 3:1 Puma Team - Gwiazdy Ligi 0:2 Lechia Gdańsk - Gwiazdy Ligi 5:0 Forcars Słupsk - Puma Team 2:2 Forcars Słupsk - Gwiazdy Ligi 4:0 Lechia Gdańsk - Puma Team 6:1

Tabela grupy B

1 Lechia 3 3 0 0 14:2 9
2 Forcars 3 1 1 1 7:5 4
3 Gwiazdy 3 1 0 2 2:9 3
4 Puma 3 0 1 2 3:10 1

Półfinały: Śląsk Wrocław - Forcars Słupsk 7:1 (4:0) Lechia Gdańsk - Lambada 7:0 (2:0) Mecz o trzecie miejsce: Forcars Słupsk - Lambada 1:4 (1:4) Finał: Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:1 (1:1), karne: 2:3 Rzuty karne: 1:0 - Sobota 1:1 - Dawidowski 1:1 - Małkowski obronił strzał Ćwielonga 1:2 - Buzała 2:2 - Mila 2:3 - Wiśniewski