Copa del Rey: Almeria i Real Madryt bliżej półfinału

W czwartek rozegrano dwa spotkania 1/4 finału Copa del Rey. W obu górą byli gospodarze i to oni znajdują się w lepszej sytuacji przed rewanżami. UD Almeria pokonała Deportivo La Coruna, natomiast Real Madryt wygrał z Atletico Madryt.

W tym artykule dowiesz się o:

Ekipa Jose Luisa Oltry triumfowała 1:0, a decydującą bramkę strzelił... obrońca Depor, Knut Olav Rindaroy. To pechowe dla Norwega zdarzenie miało miejsce w 35. minucie.

Drugi czwartkowy pojedynek to derby Madrytu. Lepiej rozpoczęli je Los Rojiblancos, którzy prowadzili już w 7. minucie po trafieniu Diego Forlana. Później jednak niepodzielnie dominowała drużyna Jose Mourinho. Wyrównał Sergio Ramos, a po przerwie swoje gole dorzucili Cristiano Ronaldo i Mesut Ozil. Wynik 3:1 jest jak najbardziej sprawiedliwy, bowiem momentami Królewscy mieli miażdżącą przewagę.

Rewanże 1/4 finału Copa del Rey odbędą się 18, 19 i 20 stycznia.

UD Almeria - Deportivo La Coruna 1:0 (1:0)

1:0 - Rindaroy (sam.) 35'

Real Madryt - Atletico Madryt 3:1 (1:1)

0:1 - Forlan 7'

1:1 - Ramos 14'

2:1 - Ronaldo 61'

3:1 - Ozil 90'