Grecja: Drużyna Kasperczaka nie dała rady mistrzom kraju

Prowadzony przez Henryka Kasperczaka zespół AO Kavala uległ w spotkaniu 18. kolejki greckiej Supergleague aktualnemu mistrzowi kraju, Panathinaikosowi Ateny 2:4

Maciej Kmita

Już w 3. minucie meczu rozgrywanego przy pustych trybunach (kara za chuligańskie wybryki kibiców Panathinaikosu) prowadzenie gościom z Kavali dał Djamel Abdoun. Ateńczycy odpowiedzieli golami Djibrila Cisse i Kostasa Katsouranisa, ale przed przerwą Argonautom udało się doprowadzić do remisu. Rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym Koniczynek wykorzystał Abdoun.

Po przerwie jednak Panathinaikos wybił z głowy podopiecznym Kasperczaka myśli o wywiezieniu choćby punktu z Aten. Najpierw prowadzenie z rzutu karnego zdobył Cisse, a w końcowych minutach Argonautów dobił Lazaros Christodoulopoulos.

Po tej porażce 5. w ligowej tabeli Kavala straciła kontakt z drużynami przed sobą. Do PAOK-u Saloniki i AEK-u Atey traci już "6" oczek. Jej strata do Panathinaikosu wynosi już 16 punktów, a do prowadzącego w rozgrywkach Olympiakosu aż 21. Za to przewaga Argonautów nad strefą spadkową stopniała do zaledwie 5 punktów.