Alves nie zagra przez około dwa tygodnie

Prawy obrońca Barcelony, Dani Alves będzie pauzował przez okres 10-15 dni z powodu kontuzji, jakiej nabawił się w niedzielnym spotkaniu Dumy Katalonii z Malagą na Camp Nou.

Krzysztof Frączek

Dani Alves podczas niedzielnego meczu z Malagą, wygranego przez Dumę Katalonii (4:1), musiał opuścić plac gry w 24. minucie. Sztab medyczny FC Barcelony stwierdził, że Brazylijczyk naderwał mięsień dwugłowy uda w prawej nodze.

Po poniedziałkowych testach medycznych będzie wiadomo na jak długo Alves zostanie wyłączony z gry. Lekarze Barcelony sądzą, że przerwa potrwa około dwa tygodnie. Jeżeli prawy obrońca Blaugrany opuści cały ten okres, oznacza to, że Pep Guardiola nie będzie mógł skorzystać z jego usług w ligowych spotkaniach z Racingiem Santander i Herculesem Alicante oraz w rewanżowym meczu Copa del Rey z Betisem.

W niedzielę Alvesa zastąpił jego rodak Adriano Correia, który zagrał całkiem dobre spotkanie. Grając przez 65 minut, zainicjował kilka akcji ofensywnych, udzielając się jednocześnie w obronie. Brazylijczyk w sumie zaliczył 39 celnych podań oraz 7 odbiorów piłki.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)