Puchar Włoch: Pewne zwycięstwo Milanu, 70 minut Glika

AC Milan uzupełnił stawkę ćwierćfinalistów piłkarskiego Pucharu Włoch. Rossoneri pokonali w czwartek na San Siro AS Bari i pewnie awansowali do dalszych gier. Tam na ich drodze stanie Sampdoria Genua.

Agnieszka Kiołbasa

Podopieczni Massimiliano Allegriego do przerwy prowadzili z "Galletti" 2:0. W 19. minucie wynik rywalizacji po podaniu Robinho otworzył niezawodny Zlatan Ibrahimović, a już w doliczonym czasie pierwszej połowy do siatki trafił młody Alexander Merkel. Ponownie asystę zaliczył Brazylijczyk. Po zmianie stron były napastnik Manchesteru City już sam wpisał się na listę strzelców.

Do 70. minuty na placu gry przebywał reprezentant Polski, Kamil Glik, ale 23-letni defensor Bari tego meczu do udanych nie zaliczy. Na boisku zastąpił go Marco Crimi.

AC Milan - AS Bari 3:0 (2:0)

1:0 - Ibrahimović 19'
2:0 - Merkel 45'
3:0 - Robinho 65'