Występ Osmana Chaveza w reprezentacji Hondurasu / Za kartki nie zagra w finale Copa Centroamericana

W nocy z piątku na sobotę polskiego czasu stoper krakowskiej Wisły, Osman Chavez wystąpił w barwach Hondurasu półfinałowym spotkaniu Copa Centroamericana z Salwadorem. Jego drużyna wygrała 2:0 i zagra o tytuł, ale w decydującym meczu obrońcy Białej Gwiazdy zabraknie.

Maciej Kmita

Chavez zanotował 90-minutowy występ, ale na początku drugiej połowy został ukarany żółtą kartką. Do dla niego drugie upomnienie w turnieju, więc zgodnie z regulaminem nie będzie mógł zagrać w finałowym meczu z Kostaryką.

Losy spotkania na swoją korzyść Honduras przechylił dopiero w końcowych minutach. Najpierw w 77. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarza Salwadoru pokonał Johny Leveron, a w doliczonym czasie gry Marvin Chavez wykończył kontratak swojego zespołu. W obu przypadkach asysty zanotował Walter Martinez.