Anglia: Abbott uratował honor Polaków

Tomasz Cywka, Radosław Majewski, Bartosz Białkowski, Artur Krysiak - wszyscy ci Polacy nie pojawili się choćby na minutę na boisku w sobotnich meczach ligi angielskiej.

Bartosz Zimkowski

Honor biało-czerwonych uratował Paweł Abbott, który na murawie zameldował się na... trzy minuty. Charlton Athletic pokonał na własnym obiekcie Plymouth Argyle 2:0.

Na Pride Park mogło dojść do "polskiego" meczu. Derby County podejmowało Nottingham Forest. Przegrało 0:1 po trafieniu Roberta Earnshawa. Całe spotkanie na ławce rezerwowych spędzili Tomasz Cywka oraz Radosław Majewski.

W League One rezerwowymi byli: Bartosz Białkowski oraz Artur Krysiak. Pierwszy z nich, bramkarz Southampton, widział porażkę Świętych z Tranmere Rovers (0:2). Natomiast Krysiak, golkiper Exeter City, nie wziął udziału w wygranym 2:1 meczu z Walsall.