Puchar Niemiec: Schalke pierwszym półfinalistą

Gol w 119. minucie 17-letniego Juliana Draxlera dał piłkarzom Schalke Gelsenkirchen wygraną 3:2 nad FC Nuernberg i awans do najlepszej czwórki DFB-Pokal. Pozostałe ćwierćfinały zaplanowano na środę.

Konrad Kostorz

Obie drużyny przystąpiły do ćwierćfinału osłabione - wśród Koenigsblauen zabrakło Klaasa-Jana Huntelaara, a trener Der Club nie mógł skorzystać z kontuzjowanego Ilkaya Gundogana.

Już w 4. minucie gry po kornerze Mehmeta Ekiciego, z pięciu metrów Manuela Neuera pokonał Julian Schieber. Po 10 minutach ponownie był remis, bowiem akcję Raula i Christiana Pandera skutecznie wykończył 19-letni Szwajcar, Mario Gavranović.

Gdy Schalke dążyło do wyjścia na prowadzenie, Norymberga przeprowadziła szybki kontratak. Rozpoczął go Ekici, podał do Christiana Eiglera, a ten zacentrował w pole karne, gdzie Schieber uprzedził Benedikta Hoewedesa i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

Gospodarze wyrównali po zmianie stron. Tym razem Raul wyłożył piłkę na 16 metr Ivanowi Rakiticiowi, a Chorwat umieścił ją precyzyjnie w prawym rogu bramki Raphaela Schaefera. Zarówno w końcówce regulaminowego czasu, jak i w dogrywce przeważało Schalke, ale długo niewiele z tego wynikało.

W 116. minucie Felix Magath wpuścił do gry 17-letniego Juliana Draxlera i, jak się okazało, był to strzał w "10". Utalentowany pomocnik tuż przed końcowym gwizdkiem otrzymał podanie od Jeffersona Farfana, poradził sobie z kapitanem FCN, Andreasem Wolfem i uderzeniem z 22 metrów ustalił wynik meczu.

Na środę zaplanowano pozostałe pojedynki 1/4 finału DFB-Pokal, w których drugoligowe Cottbus, Duisburg i Aachen podejmą kluby 1. Bundesligi, Hoffenheim, Kaiserslautern oraz Bayern.

Schalke Gelsenkirchen - FC Nuernberg 3:2 (2:2, 1:2)
0:1 - Schieber 4'
1:1 - Gavranović 14'
1:2 - Schieber 32'
2:2 - Rakitić 58'
3:2 - Draxler 119'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)