Copa del Sol: Klęska Wisły Kraków z Valerengą Oslo

W swoim drugim spotkaniu w towarzyskim Copa del Sol drugą porażkę ponieśli piłkarze krakowskiej Wisły. Tym razem Biała Gwiazda uległa aż 0:4 Valerendze Oslo. Wcześniej przegrała 0:2 z Aalesunds FK.

Maciej Kmita

Robert Maaskant mógł po raz pierwszy skorzystać z usług Kewa Jaliensa i Michaiła Siwakowa, którzy w nocy z piątku na sobotę dołączyli do drużyny w Hiszpanii. Właśnie ci dwaj zawodnicy byli negatywnymi bohaterami Wisły w pierwszej połowie. Najpierw w 35. minucie Siwakow stracił piłkę w środku pola na rzecz Mortena Berre. Doświadczony Norweg zwodami minął Gordana Bunozę, Kew Jaliensa oraz Serge'a Branco i pewnym strzałem pokonał Filipa Kurto. Tuż przed przerwą natomiast Jaliens we własnym polu karnym sfaulował rywala, a "11" na bramkę zamienił Harpal Singh.

Na samym początku drugiej połowy Valerenga mogła strzelić kolejne gole, ale dwukrotnie niezbyt dobrze zachował się Havard Nielsen. 17-latek zrehabilitował się po godzinie gry, kiedy efektownym uderzeniem sprzed pola karnego podwyższył prowadzenie Norwegów. Wynik meczu ustalił 65. minucie Singh, który wykorzystał niezdecydowanie Bunozy i Mateusza Kowalskiego. Biała Gwiazda kończyła mecz w "10" po tym, jak w 75. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Serge Branco.

Była to pierwsza konfrontacja wiślaków z Norwegami od czasu pamiętnego dwumeczu o awans do 3. rundy Pucharu UEFA w sezonie 2003/2004. Wówczas po dwóch bezbramkowych remisach w serii rzutów karnych lepsi okazali się Norwegowie.

Z powodu kontuzji nie mogli zagrać Erik Czikosz oraz Nourdin Boukhari. Nie wystąpił też jeszcze Cwetan Genkow, który dopiero w niedzielę dotarł na zgrupowanie drużyny w Olivie.

3 lutego w swoim ostatnim spotkaniu w ramach Pucharu Słońca wiślacy zmierzą się przegranym meczu Molde FK - Tromso IL.