Szczęśliwe zwycięstwo Hiszpanii / Planowe triumfy Nigerii i Maroka

Reprezentacja Hiszpanii rozczarowała i ostatecznie szczęśliwie wygrała z Kolumbią 1:0. Nie zawiodły uznawane za faworytów afrykańskie drużyny, bowiem Maroko pokonało 3:0 Niger, a Nigeria ograła 2:1 Sierra Leone.

Adam Kiołbasa

Podopieczni Vicente Del Bosque co prawda przeważali, ale tego dnia nie grzeszyli skutecznością i długimi fragmentami zanosiło się na bezbramkowy remis. Ostatecznie aktualni mistrzowie świata i Europy odnieśli zwycięstwo dzięki trafieniu z 86. minuty Davida Silvy. Przy tym golu asystował Jesus Navas.

Maroko nie dało większych szans ekipie Nigeru i wygrało aż 3:0. Bohaterem tej rywalizacji został Boussoufa, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Ponadto jednego gola dołożył Bekkali.

Nigeria już do przerwy po trafieniach Taye Taiwo i Ekigbo prowadziła 2:0 ze Sierra Leone i później kontrolowała mecz. Ostatecznie gościom w samej końcówce spotkania udało się zdobyć honorowego gola.

Maroko - Niger 3:0 (1:0)
1:0 - Boussoufa 16'
2:0 - Boussoufa (k.) 84'
3:0 - Bekkali 90'

Nigeria - Sierra Leone 2:1 (2:0)
1:0 - Taiwo (k.) 16'
2:0 - Ekigbo 45'
2:1 - Kabia 90'