Ligue 1: Niesamowity mecz w Lorient, wysokie zwycięstwo gospodarzy

Sześć bramek, dziewięć żółtych i dwie czerwone kartki - kibice oglądający pojedynek FC Lorient z Girondins Bordeaux nie mogli narzekać na nudę. Podopieczni Jeana Tigany doznali bolesnej porażki.

Piotr Robaczyński

Po wyrównanym początku spotkania w 14. minucie przewagę uzyskali gospodarze. W wyniku nieudanej pułapki ofsajdowej Morgan Amaltifano znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Skutecznie przelobował Cedrica Carrasso, zapewniając drużynie prowadzenie. Podbudowani strzelonym golem gospodarze na moment całkowicie zepchnęli Żyrondystów do defensywy, a później grali uważnie w obronie i wyprowadzali groźne kontrataki. Jeden z nich wykończył niezwykle skuteczny w ostatnich tygodniach Kevin Gameiro, pewnie pokonując bramkarza.

W 38. minucie po błędzie obrońców Gameiro ponownie znalazł się przed golkiperem Bordeaux. Spokojnie minął Carrasso i skierował piłkę do pustej bramki, Lorient niespodziewanie prowadziło już 3:0. Goście tym razem szybko odpowiedzieli kontaktowym trafieniem. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w polu karnym najwyżej wyskoczył Fernando i celnie uderzył głową, dając Bordeaux nadzieję na odrobienie straty.

Podopieczni Jeana Tigany jednak grali słabo i nie potrafili odwrócić losów spotkania. Tymczasem w 58. minucie po zagraniu ręką w polu karnym Jaroslava Plasila arbiter podyktował rzut karny dla Lorient. Jedenastkę na gola pewnie zamienił Arnold Mvuemba, ale sędzia nakazał powtórzenie stałego fragmentu gry. W wyniku dyskusji drugą żółtą kartkę otrzymał Franco Sosa, a Mvuemba strzelając po raz drugi nie pomylił się i losy spotkania były już praktycznie rozstrzygnięte.

Choć gospodarze grali w dziesiątkę, nadal prezentowali się znacznie lepiej od rywala. Bezradnego przeciwnika dobili tuż przed końcem regulaminowego czasu gry, gdy piękną akcję skutecznie wykończył Gameiro. Chwilę później z boiska wyrzucony za faul został bramkarz Bordeaux, ale w końcówce rezultat nie uległ już zmianie. Po wyjątkowo emocjonującym meczu piłkarze Lorient rozgromili Bordeaux 5:1.

FC Lorient - Girondins Bordeaux 5:1 (3:1)
1:0 - Amaltifano 14'
2:0 - Gameiro 35'
3:0 - Gameiro 38'
3:1 - Fernando 40'
4:1 - Mvuemba (k.) 60'
5:1 - Gameiro 88'

FC Lorient: Audard - Sosa, Bourillon, Baca, Romao, Mvuemba, Amalfitano, Diarra, Gameiro, Monnet-Paquet (86' Autret), Kitambala (82' Fanchone).

Girondins Bordeaux: Carrasso - Ciani, Chalme, Marange, Sane, Diarra, Fernando, Ben Khalfallah (61' Ayite), Plasil (63' Andre), Jussie (93' Rame), Modeste.

Żółte kartki: Mvuemba, Amalfitano, Romao, Sosa, Bourillon (Lorient), Fernando, Carrasso, Jussie, Ayite (Bordeaux).

Czerwone kartki: 59' Sosa (Lorient), 92' Carrasso (Bordeaux).

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)