Primera Division: Barcelona powiększyła przewagę

Do mistrzostwa Hiszpanii zbliżyła się FC Barcelona. Katalończycy pewnie pokonali na wyjeździe Real Mallorkę 3:0, a dwie godziny później Real Madryt jedynie zremisował bezbramkowo z Deportivo La Coruna. W tej sytuacji Barca ma siedem oczek przewagi nad drugim zespołem. Ponadto punktami podzieliły się ekipy Atletico Madryt i Sevilli.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Pewne zwycięstwo odniosła FC Barcelona. Katalończycy rozprawili się na wyjeździe z Mallorką 3:0. Od początku bardzo dobre spotkanie rozgrywali Balearczycy, którzy przez pierwsze 20 minut przeważali.

Wraz z upływem czasu zaczęli się jednak rozkręcać Katalończycy. W końcu w 38. minucie świetnie do Lionela Messi'ego zagrał Seydou Keita, a Argentyńczyk z główki przelobował golkipera Mallorki.

Od tego momentu gościom grało się znacznie łatwiej, a kolejne bramki były tylko kwestią czasu. Po przerwie świetnie podanie Sergio Busquetsa wykorzystał David Villa, który minął golkipera i trafił do pustej siatki.

Zwycięstwo przypieczętował Pedro, który zza pola karnego rewelacyjnie przymierzył pod poprzeczkę.

Po tym spotkaniu na boisko wyszła ekipa Realu Madryt. Królewscy grali na wyjeździe z Deportivo La Coruna i od początku mieli spore problemy z dostaniem się pod bramkę Daniela Aranzubii. Obie ekipy stworzyły sobie dobre sytuacje, jednak golkiperzy nie musieli wyjmować piłki z siatki.

Po przerwie atak wzmocnił Jose Mourinho, a Blancos zaczęli coraz bardziej nacierać na swoich rywali. W słupek trafili Emmanuel Adebayor oraz Cristiano Ronaldo, a kilkoma dobrymi paradami popisał się golkiper El Depor. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, a stołeczna drużyna traci do lidera już siedem oczek.

O zwycięstwo walczyły zespoły Atletico Madryt i Sevilli. Obie ekipy zawodzą w tym sezonie i mogą mieć problemy z awansem do europejskich pucharów. Ostatecznie po bardzo ciekawym spotkaniu obie ekipy podzieliły się punktami.

Z bardzo dobrej strony pokazali się piłkarze Espanyolu Barcelona. Los Pericos w ostatnim czasie przeżywali najgorszy okres w tym sezonie, ale wreszcie przebudzili się i pewnie pokonali Real Sociedad.

Sporting Gijon - Real Saragossa 0:0

Atletico Madryt - Sevilla 2:2 (0:1)
0:1 - Negredo 41'
1:1 - Koke 48'
1:2 - Rakitić 66'
2:2 - Reyes 76'

Espanyol Barcelona - Real Sociedad 4:1 (1:1)
1:0 - Estrada (sam.) 40'