Primera Division: Dublet Benzemy, dwa niewykorzystane karne w meczu Realu

Bez Cristiano Ronaldo, Sami Khediry, Lassany Diarry czy Kaki zwycięstwo osiągnęli piłkarze Realu Madryt. Portugalczyka w zdobywaniu bramek zastąpili dwaj napastnicy - Karim Benzema oraz Emmanuel Adebayor. Togijczyk miał szansę na dublet, ale fatalnie wykonał rzut karny. W innych spotkaniach fatalną serię przełamało Athletic Bilbao, a pierwsze od ponad roku zwycięstwo na obcym terenie odniosła Osasuna Pampeluna.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed spotkaniem z Realem Madryt, Racing Santander miał na koncie sześć spotkań bez porażki. Trener Kantabryjczyków liczył na kolejne punkty i nie zmienił ustawienia na konfrontację z Królewskimi. Wydawało się, że gracze Jose Mourinho wykorzystają tę sytuację i powtórzą wyczyn z czwartkowego boju z Malagą, której strzelili siedem bramek. Już na początku Xabi Alonso i Karim Benzema trafili w poprzeczkę, a Marcelo w stuprocentowej okazji strzelił tuż obok słupka.

Goście odczarowali bramkę w 24. minucie, kiedy świetnie z klepki z Benzemą i Emmanuelem Adebayorem zagrał Mesut Oezil, który wystawił piłkę jak na tacy napastnikowi z Togo. Chwilę później Niemiec popisał się kolejnym świetnym zagraniem, a sytuację sam na sam wykorzystał Francuz.

Po przerwie niespodziewanie wielką szansę otrzymali gospodarze. Giovanni dos Santos został sfaulowany w polu karnym, ale fatalnie z rzutu karnego strzelił Pablo Pinillos i Iker Casillas mógł skutecznie interweniować. Hiszpański golkiper musiał jednak wyjąć piłkę z siatki w 70. minucie, kiedy to ciekawą akcję Racingu wykończył Kennedy Bakircioglu.

Królewscy szybko się ocknęli, a drugą bramkę po podaniu Angela di Marii zdobył Benzema. Wynik mógł podwyższyć Adebayor, ale zimowy nabytek Realu skopiował wyczyn Pinillosa z jedenastu metrów. Tym samym Królewscy ponownie tracą siedem oczek do lidera z Barcelony.

Po czterech porażkach z rzędu w końcu zwycięstwo osiągnęli gracze Athletic Bilbao. Baskowie wygrali w bardzo ważnym spotkaniu z Sevillą 2:0 i powrócili na piąte miejsce w tabeli. Gracze Joaquina Caparrosa wygrali rywalizację w środku pola i przeważyli szalę zwycięstwa na swoją korzyść w drugiej części gry. Duży udział w zwycięstwie miał również golkiper gospodarzy Gorka Iraizoz, który kilka razy uratował swój zespół przed stratą bramki. Tym samym Andaluzyjczycy spadli z siódmego miejsca, które w tym sezonie zagwarantuje start w Lidze Europejskiej.

Czarną passę przeżywa rewelacja pierwszej części sezonu - Espanyol Barcelona. Los Pericos przegrali na wyjeździe z Levante 0:1 po bramce niezawodnego Felipe Caicedo. Ekwadorczyk strzelił już 11 bramek w tym sezonie i coraz więcej klubów jest zainteresowanych jego kupnem w lecie. Ekipa z Walencji w ostatnich siedmiu kolejkach 5-krotnie wygrywała, raz zremisowała i przegrała z Realem Madryt. Dzięki takiej serii gracze Luisa Garcii mają już pięć punktów przewagi nad strefą spadkową.

Do degradacji zbliżył się natomiast Hercules Alicante. Beniaminek w spotkaniu o sześć oczek przegrał u siebie z Almerią. Gospodarze mieli przewagę przez większość spotkania, a na dodatek wynik otworzył Abraham Paz. Kibice Andaluzyjczyków przeżyli jednak trzy magiczne minuty, w ciągu których ich ekipa wyszła na prowadzenie. Po tym zwycięstwie obie drużyny znajdują się w strefie spadkowej.

Najbliżej Segunda Division jest jednak Malaga, która miała największego pecha w 27. kolejce. Andaluzyjczycy przegrali u siebie z inną walczącą o utrzymanie ekipą - Osasuną Pampeluna. Gola na wagę kompletu oczek zdobył w doliczonym czasie gry Sergio Fernandez. Co ciekawe, dla zespołu z Nawarry było to pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od 21. meczów! Ostatnią wiktorię na obcym terenie zaliczyli 31 stycznia poprzedniego roku w spotkaniu z Villarreal.

Od pucharów oddala się Getafe. Drużyna z przedmieść stolicy w ostatnich 11. kolejkach zgarnęła komplet oczek zaledwie raz. Tym razem gracze Michela przegrali na wyjeździe ze Sportingiem Gijon 0:2.

Sporting Gijon - Getafe 2:0 (2:0)

1:0 - De las Cuevas 32'

2:0 - Castro 41'

Czerwona kartka: Lora /85'/ (Sporting).

Hercules Alicante - Almeria 1:2 (0:0)

1:0 - Abraham Paz 51'

1:1 - Feghouli 70'

1:2 - M'Bami 73'