Ligue 1: Zwycięstwo Lyonu, cały mecz Jelenia i Dudki

Punkt do lidera tabeli traci Olympique Lyon. Podopieczni Claude'a Puela wygrali na wyjeździe z Sochaux po bramkach Lisandro Lopeza i Miralema Pjanicia. Bliżej spadku jest Auxerre. Ireneusz Jeleń i Dariusz Dudka rozegrali całe spotkanie przeciwko Nicei, ale nie zapobiegli porażce 0:2. Ich przewaga nad strefą spadkową wynosi tylko trzy oczka.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

W środku tygodnia niezwykle ważne spotkanie czeka na Olympique Lyon, który w Lidze Mistrzów zmierzy się z Realem Madryt. Trener Claude Puel nie zdecydował się jednak wystawić rezerwowego składu w wyjazdowym boju z Sochaux i jego piłkarze wygrali 2:0. Wynik otworzył powracający do zdrowia Lisandro Lopez po ładnej akcji Bafetimbi Gomisa. W drugiej części gry kolejnego gola dołożył Miralem Pjanić i mistrzowie kraju z 2008 roku mają już tylko punkt straty do lidera.

Po wygranej z PSG ponownie na drogę porażek powróciło Auxerre. W ekipie Jeana Fernandeza całe spotkanie rozegrali dwaj Polacy - Ireneusz Jeleń oraz Dariusz Dudka, ale nie potrafili uchronić swojej ekipy przed porażką z Niceą. Jedynego gola w 62. minucie zdobył Moulongoui.

Wciąż w strefie spadkowej jest Lens, które nie sprostało u siebie Toulouse. Ponadto blisko drugiego zwycięstwa w sezonie było Arles. Beniaminek prowadził 1:0 z Lorient, ale jeszcze przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Ostatecznie po strzeleckiej kanonadzie ekipy podzieliły się punktami.

Fatalną serię przerwało w końcu Saint-Etienne, które wygrało u siebie z Brest. Ważny krok w kierunku pozostania poczyniło za to Nancy, które wygrało 2:0 z inną drużyną walczącą o utrzymanie - Caen.

Arles - Lorient 3:3 (1:2)
1:0 - Meriem 6'
1:1 - Amalfitano 19'
1:2 - Diarra 45'
1:3 - Gameiro 52'
2:3 - Kermorgant 63'
3:3 - Cabella 80'

Lens - Toulouse 0:1 (0:0)