LM: The Special One ściągnął klątwę z Królewskich! Koniec siedmiu chudych lat, początek siedmiu tłustych?

Koniec siedmiu chudych lat Realu Madryt w Lidze Mistrzów! Już przy pierwszym starciu z "klątwą Champions League" ściągnął ją z Królewskich wielki Jose Mourinho. W środowym rewanżu 1/8 finału rozgrywek Real pokonał pewnie przed własną publicznością Olympique Lyon 3:0. Drugi środowy mecz pomiędzy Chelsea Londyn a FC Kopenhaga zakończył się bezbramkowym remisem, promującym do kolejnej rundy The Blues.

Real nie potrafił przebrnąć przez 1/8 finału Champions League w siedmiu ostatnich sezonach. W kolejnych latach na przeszkodzie ekipie z Santiago Bernabeu stawały drużyny Juventus Turyn, Arsenal Londyn, Bayern Monachium, AS Roma, Liverpool oraz Olympique Lyon. Tym razem jednak siedmiokrotni mistrzowie Francji musieli uznać wyższość Królewskich.

Realowi do awansu wystarczył bezbramkowy remis, ale bronienie wyniku nie leży w naturze Królewskich, którzy od początku przejęli inicjatywę. Wynik spotkania otworzył w 37. minucie Marcelo. Brazylijski obrońca zagrał "klepkę" z Cristiano Ronaldo, dzięki której znalazł się w polu karnym OL, gdzie ograł Crisa i Dejana Lovrena, a następnie silnym strzałem pokonał Hugo Llorisa. Chwilę później Marcelo mógł do trafienia dołożyć asystę, ale po jego podaniu spod końcowej linii i strzale Karima Benzemy pod poprzeczkę dobrą interwencją popisał się Lloris.

Strata pierwszej bramki nie skomplikowała mocno sytuacji OL na Santiago Bernabeu. Po remisie 1:1 w pierwszym chcąc myśleć o awansie do ćwierćfinału, Francuzi i tak musieli strzelić gola w Madrycie. Podopieczni Claude'a Puela nie potrafili jednak zmusić do wielkiego wysiłku Ikera Casillasa. To nie zmieniło się również po przerwie, kiedy to Real nadawał ton grze i dążył do przypieczętowania przełamania trwającej siedem lat klątwy 1/8 finału. W 66. minucie po zagraniu Marcelo i błędzie Lovrena, Benzema znalazł się sam na sam z Llorisem i posłał piłkę do siatki Lyonu pomiędzy nogami bramkarza reprezentacji Francji.

10 minut później Królewscy prowadzili już 3:0, a tym razem w głównych rolach wystąpili Mestu Ozil i Angel Di Maria. Ten pierwszy zgrał piłkę głową do Argentyńczyka, który wykorzystując złe ustawienie stoperów gości stanął oko w oko z Llorisem i "podcinką" pokonał wybiegającego z linii bramkowej francuskiego golkipera. Królewscy powinni kończyć mecz w "10", bowiem na czerwoną kartkę zasłużył Pepe, który bez piłki kopnął w głowę Aly'ego Cissokho, ale umknęło to uwadze sędziego Damira Skominy.

W drugim środowym rewanżu 1/8 finał Chelsea Londyn bezbramkowo zremisowała z FC Kopenhaga, co po zwycięstwie 2:0 w pierwszym meczu dało awans podopiecznym Carlo Ancelottiego. The Blues posiadali w tym spotkaniu miażdżąca przewagę, której nie potrafili udokumentować golem: albo zwichrowane celowniki mieli Didier Drogba i spółka, albo dobrze interweniował golkiper mistrza Danii, Johan Wiland.

Real i Chelsea dołączyły do Barcelony, Szachtara Donieck, Interu Mediolan, Schalke 04 Gelsenkirchen, Tottenhamu Hotspur i Manchesteru United, które już wcześniej zapewniły sobie udział w ćwierćfinale. Losowanie par tej fazy odbędzie się w piątek 18 marca.