Ligue 1: Świetny mecz Jelenia, zobacz dwa gole Polaka (wideo)

4. i 5. bramkę w sezonie w Ligue 1 zdobył Ireneusz Jeleń. Napastnik reprezentacji Polski został bohaterem AJ Auxerre, które pokonało 2:0 Sochaux i wydobyło się ze strefy spadkowej.

Konrad Kostorz

To pierwszy mecz w sezonie Ireneusza Jelenia, w którym dwukrotnie wpisał się on na listę strzelców. Co więcej, wreszcie gole wychowanka Piasta Cieszyn zapewniły zespołowi Jeana Fernandeza komplet punktów. Auxerre wygrało dopiero po raz 6. w sezonie, dzięki czemu awansowało na 15. miejsce w tabeli.

Jeleń, którego oba trafienia były przedniej urody i dowodem świetnego wyszkolenia technicznego, zszedł z murawy w 74. minucie. Ponadto w pojedynku 28. kolejki na Stade l'Abbe-Deschamps po 90 minut rozegrali Dariusz Dudka oraz w zespole przegranych, kandydat do występów w biało-czerwonych barwach Damien Perquis.

AJ Auxerre - Sochaux 2:0 (1:0)
1:0 - Jeleń 18'
2:0 - Jeleń 64'